11 sierpnia 2023

„Mavkę i strażników lasu” obejrzało już ponad 230 tysięcy widzów w Polsce! Dlaczego dzieciaki pokochały tę animację? Przedstawiamy obsadę!

„Mavka i strażnicy lasu” to magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. W produkcji udział wzięła plejada polskich gwiazd. Swoich głosów do dubbingu użyczyli: Roxy Węgiel (Mavka), Tamara Arciuch (Kylina), Artur Dziurman (Leszy) i Kamil Bijoś (Łukasz).

Roksana Węgiel 

To wokalistka i autorka tekstówZwyciężczyni pierwszej edycji „The Voice Kids” oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior (z piosenką „Anyone I Want to Be”). Tym samym w 2018 roku stała się pierwszą polską uczestniczką konkursu, która zdobyła złoto. Wygrała również trzecią edycję programu tanecznego „Dance Dance Dance”.

Fot. Materiały producenta

Jest też laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Niedawno wydała drugi album „13+5”. Dubbingowała już główne role w „Tajemniczym Ogrodzie”, a ostatnio właśnie w „Mavce i strażnikach lasu”. Do tego filmu nagrała też dwie piosnki.

Tamara Arciuch 

Aktorka teatralna i filmowa. W 1998 roku ukończyła studia PWST w Krakowie. Na dużym ekranie debiutowała rok wcześniej w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy „Młode Wilki ½”. Zagrała postać Kaśki Wojnarówny, panny młodej w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”, ale popularność przyniosły jej role w serialach TVN „Niania” oraz w TVP „M jak miłość”.

Fot.: Patrycja Wiercichowska

W 2007 roku została półfinalistką siódmej edycji „Tańca z gwiazdami”. Dubbingowała role w wielu produkcjach, m.in.: „Aquaman”, „Toy Story 3”, „Dzwoneczek i uczynne wróżki”.  Teraz brawurowo wcieliła się w zawistną księżniczkę Kylinę w „Mavce i strażnikach lasu”.

Kamil Bijoś 

Wokalista, aktor dubbingowy oraz muzyk sesyjny. Półfinalista czwartej edycji „The Voice of Poland” oraz finalista szóstej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”. Od 8 lat udziela swojego głosu w dubbingu. Można go usłyszeć m.in. w takich produkcjach jak „Vaiana”, „Moje Magiczne Encanto”, „Aladyn” czy „Paskudy”. 

Fot.: Daniel Chojnacki

Był członkiem Orkiestry Męskiego Grania 2022 oraz jednym z wokalistów zespołu/chóru Sound’n’Grace. W „Mavce i strażnikach lasu” dubbingował Łukasza, młodego mężczyznę, który zakochał się w pięknej i dobrej wróżce, strażniczce lasu.

O czym opowiada „Mavka i strażnicy lasu”?

Film oparty jest na arcydziele klasycznego baśniowego dramatu Łesi Ukrainki, wybitnej ukraińskiej pisarkiGdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem.

Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Animacja w kinach 4 sierpnia
Gatunek: familijny / animowany
Produkcja: 2022
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mavka i strażnicy lasu

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun