30 sierpnia 2023

Pierwszy zwiastun „Ferrari”! Adam Driver, Penelope Cruz, Shailene Woodley i Patrick Dempsey w nowym filmie Michaela Manna

Jest namiętność, pasja, piękne kobiety, szybkie samochody i miłość. Szykuje się wielki hit. Nie tylko dla wielbicieli motoryzacji, ale też fascynujących biografii.

„Ferrari” to filmowa biografia słynnego kierowcy rajdowego i założyciela motoryzacyjnego imperium. Na tę produkcję z niecierpliwością czekają nie tylko wielbiciele szybkich samochodów i fabularyzowanych opowieści. W obrazie gra przystojny Adam Driver, który przyznał, że rola Enzo Ferrariego, to jedno z jego największych marzeń i wyzwań aktorskich w jego dotychczasowej karierze. Jego rywala na torze gra popularny aktor Patrick Dempsey.

W filmie występują też piękne i utalentowane aktorki Penelope Cruz (Laura Ferrari – żona Ferrariego) i Shailene Woodley (Liny Lardi – kochanka przedsiębiorcy). 

Zdjęcia kręcone były głównie w Brescii we Włoszech, gdzie odbył się prawdziwy wyścig Mille Miglia. Akcja rozgrywa się w późnych latach 50. po 70-te. Realizacji obrazu podjął się wybitny reżyser i scenarzysta Michael Mann.

Obraz będzie miał premierę na rozpoczynającym się dziś 80. Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji.

Premiera filmu w Polsce 29 grudnia.

Zobaczcie zwiastun:

O czym jest „Ferrari”?

Bohaterem filmowej biografii jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Jest rok 1957. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów! Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego…

O FILMIE:

„Ferrari” wyreżyserował Michael Mann („Gorączka”, „Informator”, „Miami Vice”, „Ostatni Mohikanin”, „Zakładnik”, „Wrogowie publiczni”).

W biografii wystąpili, m. in.: Adam Driver („Dom Gucci”, „Paterson”, „Historia małżeńska”, „Ostatni pojedynek”, „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „Truposze nie umierają”), Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”, „Niezgodna”, „Wielkie kłamstewka”, „43 dni nadziei”, „Spadkobiercy”), Penelope Cruz(„Vicky Cristina Barcelona” – OSCAR, „Ból i blask”, „Vanilla Sky”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Morderstwo w Orient Expressie”), Patrick Dempsey („Zaczarowana”, „Transformers 3”, „Chirurdzy”, „Bridget Jones 3”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.