4 września 2023

Żywiołowe reakcje internautów po premierze „Ukrytej sieci”! Widzowie wskazują największe atuty adaptacji thrillera Jakuba Szamałka [OPINIE]

Pierwszego września do kin trafiła „Ukryta sieć”, trzymający w napięciu thriller na podstawie pierwszego tomu książkowej trylogii autorstwa Jakuba Szamałka. Widzowie, którzy mieli okazję pojawić się na jednym z pierwszych seansów, nie kryli swojego zachwytu fabułą i grą aktorską. Szczególnie przypadły im do gustu role, które wykreowali: Magdalena Koleśnik (Julita Wójcicka), Andrzej Seweryn (Henryk Wójcicki) czy Piotr Trojan (Emil Chorczyński).

Internauci nie pozostali obojętnie po premierowym weekendzie „Ukrytej sieci” w polskich kinach. Pojawiło się mnóstwo opinii, z których znakomita większość wypunktowała najmocniejsze strony ekranizacji jednaj z powieści Jakuba Szamałka.

Postanowiliśmy wybrać dla Was najciekawsze z nich.

Widzowie o „Ukrytej sieci”

Przed pójściem do kina bałam się, że ekranizacja „Ukrytej sieci” mnie rozczaruje. Nic takiego się nie stało. Chociaż fabuła filmu bardzo różni się od wersji książkowej, to także trzyma poziom. Myślę, że bardzo dobrze się stało, że któraś z książek mojego ulubionego pisarza w końcu została nakręcona. Czekam na kolejne”– zwierzyła się w sieci wielbicielka literackiej twórczości Szamałka.

Tymczasem jeden z Internautów zauważył: „To bardzo dobry film ze świetnie dobraną obsadą. Magda Koleśnik jako główna bohaterka „Ukrytej sieci” ma w sobie to „coś” i przyciąga uwagę. Andrzej Seweryn jest świetny, ale mnie najbardziej ujęła gra Piotra Trojana. No, czapki z głów!”.

Podobnie na jednym z for filmowych napisał inny internauta: „Scenariusz i obsada to największe plusy „Ukrytej sieci”. Dla tej historii i dla aktorów warto wybrać się do kina”.

„Ukryta sieć”, której współscenarzystą jest Jakub Szamałek, ujął też tych, którzy zazwyczaj preferują inne gatunki filmowe.

Nie mam pojęcia, dlaczego poszłam na „Ukrytą sieć”. Przeważnie wybieram polskie filmy obyczajowe albo sensacje. Choć ten film mnie zmiażdżył, to jednak go doceniam i polecam fanom gatunku. Idźcie na niego, a nie pożałujecie!” – dodała jedna z internautek.

O FILMIE:

Przypomnijmy, że główną bohaterką „Ukrytej sieci” jest Julita Wójcicka (grana przez Magdalenę Koleśnik), która wie, że dobry news jest w cenie i z dnia na dzień może zrobić z niej gwiazdę mediów. Choć prawda jest niebezpieczna, młoda dziennikarka podejrzewa, że pewien celebryta odszedł z tego świata z czyjąś pomocą, a nie na skutek wypadku. Im więcej znaków wskazuje, by odpuścić, tym bardziej dziewczyna wnika w sieć intryg i kłamstw.

Każdy krok ma swoje konsekwencje, bo obserwuje ją ktoś, kto może pozyskać jej najskrytsze tajemnice i jednym kliknięciem zburzyć jej świat. Nieznany przeciwnik jest bezwzględny, a najbliższych sprzymierzeńców Julita znajduje w rodzinie. Okazuje się jednak, że śledztwo dotyczy zaledwie wierzchołka góry lodowej, a to, co pod spodem, może wstrząsnąć nie tylko światem jej bliskich, lecz także całym krajem.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Magdalenę Koleśnik („Inni ludzie”, „Sweat”, serial „Kruk”), Andrzeja Seweryna („Ostatnia rodzina”, „Ziemia obiecana”, „Różyczka”) i Piotra Trojana („Johnny”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Wszystkie nasze strachy”). Film wyreżyserował Piotr Adamski („Eastern”).
Autorami scenariusza są Łukasz M. Maciejewski, Jakub Szamałek, Piotr Adamski.
„Ukryta sieć” trafi do kin we wrześniu 2023 roku.
Producentami filmu są Monolith Films i Film&Roll.
Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Ukryta sieć

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun