19 września 2023

50 Cent jako Easy Day w „Niezniszczalnych 4”. Narkotyki, zamach, alimenty i koncert w Łodzi – ujawniamy ciekawostki z życia rapera

Polscy fani Curtisa „50 Centa” Jacksona mogą być zadowoleni. Już 22 września do kina trafią „Niezniszczalni 4” z jego udziałem, a ponad miesiąc później w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert tego znakomitego rapera. Tymczasem filmowy Easy Day od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich przez problemy sceniczne i zamieszanie z synem. Raper niejednokrotnie pokazywał swój wybuchowy temperament. Ponoć ma to związek z tym, co go spotkało w dzieciństwie i we wczesnej młodości.

Burzliwa przeszłość

Pewne jest to, że Curtis „50 Cent” Jackson przyszedł na świat 6 lipca 1975 roku w nowojorskim Queens. Artysta nigdy nie poznał ojca, a gdy miał osiem lat – aż trudno w to uwierzyć – jego matka została zamordowana na zlecenie handlarzy narkotyków! Wychowali go dziadkowie. Trudno im było jednak okiełznać przyszłego gwiazdora, gdy ten wkroczył w wiek nastoletni.  Już jako dwunastolatek Curtis miał bowiem problemy z wymiarem sprawiedliwości. Aby zarobić na swoje potrzeby, wziął się za handel narkotykami. To z tego okresu pochodzi pseudonim – 50 Cent. W pewnym momencie stróże prawa wzięli go na celownik. Ostatecznie przyszły gwiazdor jako niespełna 19-latek, trafił za kratki. Po wyjściu z więzienia postanowił na poważnie zająć się muzyką.

Nieudany zamach

W 1999 roku 50 Cent otrzymał szansę, by całkowicie zmienić swoje życie – podpisał z wytwórnią Columbia Records kontrakt na pierwszy album.  Zanim płyta ujrzała światło dzienne, raper cudem przeżył zamach na swoje życie. Nieznani sprawcy oddali w jego kierunku aż dziewięć celnych strzałów, gdy wysiadał z samochodu przed domem babci. Kule trafiły go w szczękę, rękę, nogę, klatkę piersiową, biodro oraz twarz. Cudem przeżył. Ze szpitala wyszedł po dwóch tygodniach. Potem dołączył do G-Unit i tam rozpoczęła się jego złota era. Choć w pewnym momencie był niezwykle popularny i niezwykle bogaty, to jego problemy wcale się nie skończyły.

Feralny koncert

W sierpniu tego roku 50 Cent w trakcie jednego z koncertów rzucił mikrofonem w publikę i poważnie zranił jedną z fanek. Na filmikach, które do sieci wrzucili jego fani, widać wyraźnie, że raper był zdenerwowany i rzucił mikrofonem w tłum, ponieważ ktoś wyprowadził go z równowagi. To go jednak w żaden sposób nie tłumaczy. Zranioną kobieta okazała się Bryhana Monegain, znana amerykańska prezenterka radiowa. Kobieta trafiła do szpitala i złożyła doniesienie na policję. Portal TMZ pisał co prawda, że 50 Cent „nie zrobił tego celowo„, a ofiara incydentu „nie powinna znajdować się w tym miejscu, gdyż był to obszar strzeżony„. Ten incydent na pewno znajdzie swój finał w sądzie.

„Przelej mi kasę”

Co ciekawe, niezbyt różowo układają się też relacje 50 Centa z synami. Choć 50 Cent nie jest żonaty, to ma dwóch synów – 26-letniego Marquise’a Diamonda z Shaniquą Tompkins oraz Sirego (11 l.) z Daphne Joy

W kwietniu artysta wrzucił na swoim Instagramie wezwanie do zapłaty na Apple Pay. Otrzymał je od… Sirego, który poprosił ojca o równowartość 10 tysięcy złotych. Najchętniej przelewem!

Oliwy do ognia dolał i wytknął ojcu skąpstwo Marquis Diamond. W jednym z wywiadów stwierdził wprost, że: „gdy sam jeszcze był dzieckiem, 50 Cent płacił jego matce 80 tysięcy dolarów alimentów rocznie, co było zdecydowanie za niską kwotą”.

A na biednego nie trafiło. Media szacują, że majątek 50 Centa to ok. 40 mln dolarów (ok. 175 mln zł). I to uwzględniając, że w swojej karierze zarobił co najmniej 260 mln dolarów, które jednak przepuścił na nieudane inwestycje w nieruchomości, samochody, drogie gadżety, a także sprawy sądowe. A przecież w jednym z wywiadów 50 Cent wyznał, że jest miliarderem od 2007 roku”. 

Fascynacja miłosna

Warto też pamiętać, że 50 Cent lubi szokować. Udowodnił to kilka lat temu. W 2017 roku w jednej z rozmów wyznał, że jego kobiecym ideałem jest… 78-letnia dziś Helen Mirren! Dodał też, że od lat podkochuje się w aktorce. Poza tym nazwał ją królową i przyznał, że z taką kobietą miałby ochotę ożenić się.

– Chyba nadal ją kocham. Próbuję się nie gapić, ale ona naprawdę mnie podnieca. Ma to coś, czego się nie da opisać (…) Jest seksowna. Spojrzy na ciebie, a ty powiesz „o cholera!”. Nie obchodzi mnie, ile ma lat (…). Szaleje za nią – przyznał w rozmowie z „Glamour”.

Raper nigdy nie krył, że jest wielkim wielbicielem kina i ma na swoim koncie kilka znaczących ról. Dla roli w filmie „All Thines Fall Apart” schudł 25 kilogramów. Tym razem realizatorzy „Niezniszczalnych 4” nie oczekiwali od niego takich poświęceń. Jak wypadł w roli Easy Daya? O tym polscy widzowie przekonają się w kinach od 22 września.

O FILMIE:

W czwartej odsłonie kultowych „Niezniszczalnych” Lee Christmas i Barney Ross po raz kolejny zwołują ekipę topowych najemników, by stanąć do walki z wyjątkowo bezwzględnym wrogiem. Niezniszczalni wkraczają do akcji zawsze, gdy wszystkie inne środki zawodzą. Tym razem jednak stara gwardia nie wystarczy. 

Do zespołu twardzieli dołącza młode pokolenie reprezentujące nowe style walki, inną taktykę i metody działania. Muszą odbić z rąk terrorystów broń masowej zagłady o niewyobrażalnej sile, zanim trafi ona w ręce dyktatora, który nie cofnie się przed niczym, by ocalić swoją potęgę. Dodatkową komplikacją będzie wybuchowa relacja, która połączy Lee Christmasa (Jason Statham) ze zmysłową femme fatale Giną (Megan Fox).

W rolach głównych zobaczymy m.in. Sylvester Stallone („Strażnicy Galaktyki: Volume 3”, „Rambo”, „Rocky”, „Creed”, „Niezniszczalni”, „Cop Land”), Jason Statham („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Transporter”, „Niezniszczalni”, „The Meg”, „Przekręt”, „Agentka”, „Jeden gniewny człowiek”)Megan Fox („Transformers”, „Wojownicze żółwie ninja”, „Zabójcze ciało”, „Jonah Hex”), Dolph Lundgren („Niezniszczalni”, „Aquaman”, „Uniwersalny żołnierz”, „Creed 2”)Andy Garcia („Ojciec chrzestny 3”, „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”, „Ocean’s 13”, „Pozycja obowiązkowa”, „Jeden gniewny człowiek”)50 Cent („Do utraty sił”, „Agentka”, „Skok stulecia”, „Plan ucieczki”).

Film wyreżyserował Scott Waugh („Need for Speed”, „Akt odwagi”, „Siła przetrwania”).
„Niezniszczalni 4” trafią do kin w 2023 roku.
Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Niezniszczalni 4

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun