21 września 2023

„Piła X”, czyli powrót do tego, co w tej produkcji zawsze było najlepsze. Dużo  nowych zdjęć! W kinach od 29 września!

Co cię najbardziej przeraża? Demoniczne dzieci? Seryjni mordercy? Obcy atakujący twój dom? A może filmy takie jak „Piła”, w której przeraża dosłownie wszystko? Twórcy tej serii zapewniają, że „Piła X” to powrót do korzeni i do tego, co widzowie kochają najbardziej!

Chcieliśmy, by widzowie wrócili do początków „Piły” i tego, w czym się zakochali – obiecuje producent Mark Burg.

Pracowaliśmy nad tym filmem przez prawie siedem lat. Widzowie mówili nam, że chcą filmu, w którym John Kramer byłby w samym centrum historii – dodaje producent Oren Koules, który jest związany z serią od jej powstania w 2003 roku.

Zobacz zwiastun:

Koules uważa, że plany i pułapki Johna wzbudzą empatię widzów, ponieważ jest on ofiarą.

Wszystko, co dzieje się z nim, gdy szuka leczenia, jest oszustwem, a sposób, w jaki się mści, jest rodzajem katharsis”. Dlatego widzowie pokochali tego bohatera, a producenci uczynili głównym bohaterem „Piła X”.

A co o nim mówi, aktor, który wciela się w tę postać od lat?

John jest inżynierem budownictwa i architektem od prawie 40 lat”, przypomina Tobin Bell. „Najbardziej interesujące jest w nim to, że jest dobrze zorientowany w filozofii, nauce i teologii. Oczytany, inteligentny, a przede wszystkim zaangażowany… w przeciwieństwie do wielu z nas, którzy rozglądają się, narzekają i nic z tym nie robią – dodaje Bell.

Niezależnie od tego, jak ekstremalne są metody Johna, moim zadaniem jest bycie po jego stronie i wciągnięcie widzów w jego procesy myślowe. To właśnie czyni go dla mnie interesującym. John jest złożonym facetem i radzi sobie z otaczającym go złem w sposób, jakiego wcześniej nie widzieliśmy – mówi.

Bell utrzymuje, że postać ta przetrwała i była dopingowana przez widzów przez tak długi czas ze względu na swoją złożoność.

John bardzo ostrożnie myśli o swoich ruchach. Byliśmy więc w stanie dodawać warstwy do postaci z każdym filmem. (…) Myślę, że fani będą pod wrażeniem nowej „Piły X”.

O filmie:

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. 

Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy, konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina. 

Reżyseria: Kevin Greutert („Piła 6”, „Piła 3D”, „Klątwa Jessabelle”).

Obsada:

Tobin Bell („Piła” – cykl, „Boogeyman”, „Firma”, „Chłopcy z ferajny”), Synnove Macody Lund („Dziewczyna w sieci pająka”, „Łowcy głów”, „Nielegalni” – serial), Michael Beach („Aquaman”, „Synowie Anarchii” – serial, „Władza”, „Dzień patriotów”).

Gatunek: horror.

Produkcja: USA 2023.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Piła X

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun