26 września 2023

Niespodzianka dla fanów „Piły X”! Kolejne mroczne plakaty i fragmenty filmów – tym razem z pułapką: „wyciskarką oczu”. A to nie wszystko!

Już 29 września widzowie będą mogli zobaczyć efekty pracy producentów „Piły X”. Do tej pory seria „Pił” przekroczyła magiczną granicę miliarda dolarów dochodu z biletów w kinach na całym świecie. Tylko w Polsce dotychczasowe „Piły” obejrzało ponad 1 300 000 widzów! 

Nic więc dziwnego, że fani czekają na więcej!  Jeszcze przed wejściem „Piły X” do kin przedstawiamy kolejny plakat i fragment filmu, który ma szanse stać się kultowy.

Wraz z debiutem „Piły X”, która cofa zegar do momentu, w którym skończyła się pierwsza część filmu z roku 2004, wraca postać Jigsawa. John Kramer (w tej roli Tobin Bell) ponownie staje na pierwszym planie. Koniec z retrospekcjami!

Ale to nie koniec niespodzianek! Przed debiutem „Piły X” w kinach, Chris Killian z ComicBook.com rozmawiał z producentami „Piły” Markiem Burgiem i Orenem Koulesem. Obaj przyznali, że mają plany na kontynuację serii po „Pile X”.

Jesteśmy trochę przesądni – powiedział Koules. Nie chcemy wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Film ukaże się za kilka dni. Przyznaję jednak, że mamy kolejne pomysły, choć nie przelaliśmy ich jeszcze na papier.

John Kramer, znany jako Jigsaw, zmarł w trzecim filmie z serii „Piła III”, ale nadal był główną częścią historii przez kilka kolejnych filmów. Kramer często pojawiał się w retrospekcjach, aby dodać kontekst do historii.

Teraz w „Pile X” Jigsaw dopiero zaczyna swoją drogę do władzy, zastawiając w odwecie krwawe pułapki.

Opis filmu:

John Kramer (Tobin Bell) powraca. Najbardziej przerażająca część serii „PIŁA” ujawnia nieznany i wyjątkowo osobisty rozdział gry Jigsawa. Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: „PIŁA” i „PIŁA II”.

Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Reżyseria: Kevin Greutert („Piła 6”, „Piła 3D”, „Klątwa Jessabelle”) 
Obsada: Tobin Bell („Piła” – cykl, „Boogeyman”, „Firma”, „Chłopcy z ferajny”)Synnove Macody Lund („Dziewczyna w sieci pająka”, „Łowcy głów”, „Nielegalni” – serial)Michael Beach („Aquaman”, „Synowie Anarchii” – serial, „Władza”, „Dzień patriotów”)

Gatunek: horror.

Produkcja: USA 2023.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Piła X

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun