28 września 2023

Nowa książka Roberta Ziębińskiego. Eryk Lubos jako tytułowy „Diabeł” w wersji audio, a już wkrótce – również na ekranach kin!

Demony przeszłości, próba odnalezienia swojego miejsca na świecie oraz gangsterskie porachunki to główne motywy nowej powieści Roberta Ziębińskiego. 27 września br. ukazał się „Diabeł” (Empik Selfpublishing) – książka, na podstawie której powstał scenariusz filmu pod tym samym tytułem. Do kin trafi w pierwszym kwartale 2024 r. Audiobook i ekranizację łączy Eryk Lubos.

Robert Ziębiński powraca z nową powieścią. Tym razem postanowił zaskoczyć swoich fanów i przygotował dla nich powieść sensacyjną przepełnioną nie tylko wartką akcją, ale i… najgłębszymi emocjami.

Główny bohater „Diabła” nie potrafi wrócić do normalnego życia. Codzienny rytm zwykłego człowieka jest mu obcy. Za brakiem zdolności do przystosowania kryje się mroczna historia jego przeszłości. Maks zabiera czytelnika w drogę przepełnioną wspomnieniami z Afganistanu, Iraku oraz obrazami z trudnej młodości.

„Diabeł” to przejmująca historia byłego żołnierza, dla którego opuszczenie armii oznaczało tylko jedno – utratę sensu życia. Los stawia przed nim jednak jeszcze trudniejsze zadanie – powrót do domu. Gdy Maks stanie oko w oko ze swoją przeszłością, rozpęta się piekło.

– Diabeł to historia człowieka, który posiadał tylko jedną umiejętność – eliminowania ludzi. Gdy przechodzi na przymusową emeryturę, musi nauczyć się nowej, która polega na życiu z ludźmi. Powrót do domu wydaje się być najszybszym sposobem na odrobienie tej lekcji. Tylko że najszybsze sposoby, najczęściej okazują się zwodnicze, a dobre pomysły – fatalne w skutkach  – opowiada Robert Ziębiński.

Już wkrótce na ekrany kin trafi ekranizacja powieści, wyreżyserowana przez Błażeja Jankowiaka i oparta na scenariuszu Roberta Ziębińskiego. W filmie zobaczymy m. in. Eryka Lubosa, Paulinę Gałązkę, Piotra Trojana, Krzysztofa Stroińskiego oraz Aleksandrę Popławską.

To produkcja, która powstawała w ścisłej współpracy z żołnierzami Jw. „GROM”. Eryk Lubos, wcielający się w postać Maksa, spędził blisko dwa lata w środowisku żołnierzy, by wiarygodnie oddać na ekranie zachowanie weterana sił specjalnych. Film będzie można oglądać na ekranach kin w całej Polsce.

„Diabeł” to pierwsza w Polsce powieść wydana w selfpublishingu, na podstawie której nakręcono film.

Od dzisiaj nową historię Roberta Ziębińskiego można kupić wyłącznie w salonach Empiku oraz na empik.com (papier, ebook oraz audiobook). Audiobook z Erykiem Lubosem w roli głównej dostępny jest również w aplikacji Empik Go.

Fragment książki:

Czasami między ludźmi dzieje się coś tak skomplikowanego, że wszystko dobre czy złe znika. Przepada. Relacja staje się białą, nieistniejącą plamą. A za czymś takim trudno tęsknić. Więc nigdy za rodziną nie tęsknił. Żył swoim życiem, a jej istnienie czasami przypominało o sobie w zaskakujących momentach.

Takiego Diabła chciałbym mieć za przyjaciela. Świetna, wartka sensacja.
Robert Małecki

Wciągająca od pierwszych stron, wartka akcja powoduje, że nie można się oderwać! A poza tym chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak… Suka!
Magdalena Witkiewicz

„Diabeł” Robert Ziębiński
Empik Selfpublishing
Data premiery: 27.09.2023 r.
Liczba stron: 342.

Opis fabuły filmu:

Przez ćwierć wieku armia była jego jedyną rodziną. Kiedy Maks opuścił jej szeregi, stracił sens życia. Wyjazd na pogrzeb ojca traktuje jako szansę na ostateczne rozliczenie się z przeszłością. Mężczyzna wraca do rodzinnego miasteczka i trafia w sam środek wojny między przyjacielem ojca a lokalnym gangsterem. Wspierany jedynie przez przyjaciółkę i byłą dowódczynię oraz psa weterana,

Maks musi opowiedzieć się po jednej ze stron i stanąć do walki, której wynik zdaje się z góry przesądzony. Jest jednak coś, czego bezwzględni bandyci nie wiedzą. Ksywa operacyjna Maksa nie przez przypadek brzmiała DIABEŁ. W małym śląskim miasteczku rozpętuje się wojna. Dla jednych piekło na ziemi. Dla Maksa prawdziwy dom…

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

FILM REALIZOWANY W POLSCE ZE WSPARCIEM FINANSOWYM NA PODSTAWIE USTAWY O FINANSOWYM WSPIERANIU PRODUKCJI AUDIOWIZUALNEJ, PRZYZNANYM PRZEZ POLSKI INSTYTUT SZTUKI FILMOWEJ ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.