29 września 2023

„Piła X” już dziś wchodzi do kin. Na Rotten Tomatoes aż 84% pozytywnych opinii!

„Powracający reżyser Kevin Greutert wie, co zadowoli jego publiczność: kilka wiader krwi i zapierający dech dźwięk chrupiącej kości”, Clarisse Loughrey, Independent.

„Ci, którzy chcą przez to przejść, raczej nie odejdą rozczarowani. Chociaż po seansie zaleca się omijanie lad delikatesowych szerokim łukiem przez tydzień lub dwa”, Robbie Collin, Daily Telegraph.

„Perfekcyjnie zagrana rola Amandy. Samoświadoma i chyba najzabawniejsza”, Alison Foreman, IndieWire.

„Piła X to spora dawka napięcia, „gore” i sadyzmu, których oczekują fani oraz kilka solidnych zwrotów akcji”, Sebastian Zawala Kahn, Me Gusta El Cine.

„To naprawdę pierwszy film z serii Piła, w którym Kramer jest bohaterem… Jak cudownie, że w końcu dostał główną rolę”, Fred Topel, UPI.

„Bez wątpienia najlepsza część z serii Piła od pierwszego filmu”,
Tessa Smith, Mama’s Geeky.


„Piła X dokonuje pozornie niemożliwego, zadowalając hardkorowych fanów krwawymi pułapkami i wizualną estetyką wczesnych filmów, a wreszcie dostarczając fascynujące studium postaci złoczyńcy – Jigsawa. Oto JEDEN Z, jeśli nie, NAJLEPSZY film w serii”, Cody Leach, YouTube.

Shawnee Smith as Amanda Young and Tobin Bell as John Kramer in Saw X. Photo Credit: Alexandro Bolaños Escamilla

Nie musisz oglądać wszystkich wcześniejszych filmów z serii, aby cieszyć się „Piłą X”. Warto jednak wiedzieć, że w najnowszej odsłonie mamy aż dwa spektakularne powroty: Jigsawa (Tobina Bella) i Amandy (Shawnee Smith)!  „Piłę X” możesz zobaczyć już w ten weekend od 29 września.

Zaś 30 września w Święto Kina bilety tylko 12 zł. Warto!

Szczegóły akcji Święto Kina (bilety 30 września tylko 12 zł):  www.swietokina.com

W „Pile X” czas się cofnął

Recenzenci są zachwyceni, że w nowej Pile czas się cofnął. Akcja rozgrywa się między wydarzeniami z pierwszych najsłynniejszych części cyklu. Cierpiący na chorobę nowotworową John (Tobin Bell) wyrusza też do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. On nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. I tu do akcji triumfalnie powraca (po raz pierwszy od czasu „Piły VI” z 2009 roku) … Amanda (Shawnee Smith). Niektórzy twierdzą, że to właśnie sceny Johna z Amandą są najciekawsze w „Pile X”.

„Byłem podekscytowany, że Amanda została uwzględniona w tej historii i że Shawnee Smith zgodziła się powrócić, i to w większej roli”, mówi reżyser Kevin Greutert.

„Amanda została zraniona na wiele sposobów, a John Kramer przywrócił ją do życia”, zdradza więcej sekretów sama Shawnee Smith. „Ona kocha Johna, co jest dla niej przerażające i trudne. A ja kocham Amandę za jej walkę”, dodaje.

„Pila X” – coś więcej niż zwykła historia o zemście

Myślę, że publiczność będzie mile zaskoczona, widząc, że to coś więcej niż historia o zemście, i coś więcej niż krwawa jatka. To opowieść o człowieku, który ma dość bezczelnych kłamstw, które są nam opowiadane przez niektóre osoby na tym świecie, zrozumiały motyw i bezpardonowe rozwiązanie. Mimo brutalności i przemocy, którą publiczność będzie oglądać, mam nadzieję, że oni, tak jak ja, opuszczą kino z nowo odkrytą fascynacją, a nawet sympatią dla Johna Kramera, człowieka, który zdecydował się działać, zamiast stać na uboczu życia”, podsumowuje reżyser.

Więcej niespodzianek poznasz dzięki nowemu filmowi zza kulis „Piły X”

Reżyseria: Kevin Greutert („Piła 6”, „Piła 3D”, „Klątwa Jessabelle”)

Obsada:

Tobin Bell („Piła” – cykl, „Boogeyman”, „Firma”, „Chłopcy z ferajny”), Synnove Macody Lund („Dziewczyna w sieci pająka”, „Łowcy głów”, „Nielegalni” – serial), Michael Beach („Aquaman”, „Synowie Anarchii” – serial, „Władza”, „Dzień patriotów”)

Gatunek: horror

Produkcja: USA 2023

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Piła X

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun