12 października 2023

„Pszczelarz” musi dbać o swój rój. Nawet jeśli wróg kryje się na szczytach władzy. W kinach od 12 stycznia

Ikona kina akcji Jason Statham w roli agenta tajnej jednostki specjalnej, który porzuca emeryturę, by stanąć w obronie słabszych. Ujawnia korupcję, rozsadza system, wymierza sprawiedliwość. „Pszczelarz” („The Beekeeper”) to film Davida Ayera, reżysera takich hitów jak „Legion Samobójców” i „Furia”.

W rolach drugoplanowych zdobywca Oscara Jeremy Irons i nominowana od Oscara Minnie Driver.

O Filmie: 

Clay wiedzie spokojne życie na prowincji, doglądając pszczół i nie rzucając się w oczy. Jednak, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, Clay nie ma wyboru. Rzuca wyzwanie potężnej organizacji przestępczej, której macki sięgają szczytów władzy.

Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się, póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy. Niestety jego powrót do gry zaniepokoi bardzo poważnych ludzi, którzy dobrze znają jego przeszłość i gotowi są zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

Zobacz zwiastun:

Reżyseria: David Ayer („Legion samobójców”, „Furia”, „Królowie ulicy”).

Obsada: Jason Statham („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Transporter”, „Niezniszczalni”, „The Meg”, „Przekręt”, „Agentka”, „Jeden gniewny człowiek”); Jeremy Irons („Druga prawda” – OSCAR, „Misja”, „Lolita”, „Dom dusz”, „Szklana pułapka 3”, „Dom Gucci”, „Chciwość”); Minnie Driver („Buntownik z wyboru”, „W kręgu przyjaciół”, „Upiór w operze”, „Miasto nadziei”); Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”, „Czerwony świt”, „Escobar: Historia nieznana”, „Podróż na tajemniczą wyspę”).

Gatunek: sensacja.

Produkcja: USA 2024.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Pszczelarz

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun