12 października 2023

Z ostatniej chwili – pokazy „Slotherhouse: Leniwa śmierć” i „Gra w opętanie” w trakcie 9. edycji Splat!FilmFest. Nie przegap!

To fantastyczna wiadomość dla wielbicieli kina grozy, którzy z niecierpliwością czekają na premiery dwóch mrożących krew w żyłach produkcji: „Slotherhouse: Leniwa śmierć” i „Gra w opętanie”. Zanim te wyjątkowe horrory trafią do polskich kin – odpowiednio 27 października i 29 grudnia – fanów czeka niespodzianka. Jaka?

Otóż, obie mrożące krew w żyłach produkcje pojawią się na 9. International Fantastic Film Festival Splat!FilmFest, który odbędzie się w dniach: 25-30 października 2023 roku.

Seanse, w ramach tego jednego z najlepszych festiwali horroru i kina gatunkowego na świecie, zaplanowano w warszawskiej Kinotece oraz w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Jak skomplementował filmweb.pl, „Slotherhouse: Leniwa śmierć” narobił szumu w Internecie jeszcze na długo przed jakimikolwiek pokazami.

Czy widzowie festiwalu Splat!FilmFest, którzy jako pierwsi w Polsce zobaczą najnowsze dzieło Matthew Goodhue, będą podobnego zdania? Przekonamy się o tym już niebawem…

O czym opowiada ten oryginalny, krwawy slasher?

Słodziak-morderca

Przerażający horror serwuje nam historię o tym, jak Emily Young (w tej roli Lisa Ambalavanar), studentka ostatniego roku pragnie wygrać wybory na prezesa studenckiego bractwa. Chcąc zdobyć popularność adoptuje uroczego leniwca o imieniu Alfa, który ma stać się wyborczą maskotką.

Wkrótce studencką społecznością wstrząsa seria makabrycznych morderstw. Krwawe ślady prowadzą do Alfy.

Czy w sercu tak słodkiej istoty może kryć się rządzą mordu?

O FILMIE:

„Slotherhouse: Leniwa śmierć” wyreżyserował Matthew Goodhue („Woe”).

W horrorze wystąpili, m. in.: Lisa Ambalavanar („Titans”, „The A List”), Stefan Kapicic („Deadpool”, „Demeter: Przebudzenie zła”, „Better Call Saul” – serial), Sydney Craven („Smakosz: Odrodzenie”), Olivia Rouyre („American Horror Stories”, „Scary Story”).

A co wiemy o „Grze w opętanie”?

Ofiary na ołtarzu zła

Bohaterkami przerażającej historii są uczennice Samantha (w tej roli Madison Baines) i Clara (Georgia Acken) zostają same na Święta w położonym na odludziu szkolnym internacie. Wkrótce staną oko w oko z grupą fanatycznych morderców, którzy w tej zacisznej okolicy zamierzają przeprowadzić krwawy rytuał wezwania demona.

Psychopaci są gotowi zabić każdego, kto może im w tym przeszkodzić. Nie spodziewają się jednak, że dwie nastolatki mogą okazać się bardzo trudnymi przeciwniczkami.

Czyja dusza tej nocy zostanie zamordowana w imię Szatana?

O FILMIE:

„Grę w opętanie” wyreżyserowała Jenn Wexler.

W filmie zagrali, m. in.: Mena Massoud („Aladyn”, „Jack Ryan” – serial, „W królewskim stylu”), Olivia Scott Welch („Szczęściarz Hank” – serial, „Ulica strachu”), Gus Kenworthy(„American Horror Story” – serial, „Olimpijska miłość”), Chloe Levine („The Society”, „King Jack”, „Trinkets”, „Innocence”).

Dystrybucja w Polsce obu produkcji: Monolith Films.

Dodatkowo poniżej zamieściliśmy rozpiskę projekcji „Slotherhouse: Leniwa śmierć” i „Gry w opętanie” w ramach 9. International Fantastic Film Festival Splat!FilmFest.

Terminarz – co, kiedy i gdzie?

25.10 o godz. 22.00 – Kinoteka (Warszawa), sala 4: „Slotherhouse: Leniwa śmierć”.

26.10 o godz. 22.00 – Kinoteka (Warszawa), sala 3: „Gra w opętanie”.

26.10 o godz. 21.00 – Kino Nowe Horyzonty (Wrocław), sala 3: „Gra w opętanie”.

Slotherhouse: Leniwa śmierć

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun