16 listopada 2023

„Inspektor Pająk” – opinie mam i dzieci. „Ktoś wpadł na pomysł, by intrygę godną Agathy Christie przenieść do opowieści dla najmłodszych”

„Inspektor Pająk” (tyt. oryg. „Inspector Sun and the Curse of the Black Widow”) to wielka przygoda i zagadka kryminalna podczas podniebnej podróży. Spytaliśmy małych widzów (z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych), których zaprosiliśmy na pokaz do kina Atlantic, czy podoba im się animacja. Swoim zdaniem podzieliły się też z nami trzy mamy dziennikarki, które w zeszły weekend wybrały się do kin, by zobaczyć ze swoimi dziećmi „Inspektora Pająka”.

Poniżej najciekawsze opinie o „Inspektorze Pająku”, który jest już w kinach.

Megafajny film – mówi Eryk.

Mnie się najbardziej podobały wszystkie postacie owadów i pająków, bo one są ładnie namalowane – twierdzi Hania. 

Dziesięć na dziesięć. Bo było miło, fajnie i aż się popłakałem – Antek.

W weekend byłyśmy z Maliną na… „Inspektorze Pająku” i polecamy. Piękne wizualnie, zabawne, wciągające i najważniejsze – niegłupie – twierdzi Monika Sobień-Górska, pisarka, scenarzystka „Lęku”, felietonistka „Zwierciadła”, mama Maliny.

A pozostałe opinie?

W końcu ktoś wpadł na pomysł, by intrygę godną Agathy Christie przenieść do animowanej opowieści dla najmłodszych. Przecież dzieci też zasługują na suspens rodem z najlepszych kryminałów. I „Inspektor Pająk” to oferuje. Poza tym film to ponadczasowa opowieść o tym, że bywają w życiu takie sytuacje, kiedy nawet „najwybitniejsi”, choćby w swoim własnym mniemaniu, soliści muszą przyznać, że nie ma jak gra zespołowa. I niech ta myśl zostanie na dłużej z młodymi widzami – twierdzi Paulina Socha-Jakubowska, dziennikarka „Wprost”, mama 7-letniej Hany.

„Dużo dynamicznych scen, wyraźnie zarysowane postaci i mnóstwo humoru. Czarna Wdowa skradła serce 7-latki, a dorośli świetnie bawili się, obserwując nieudolnego Herkulesa Poirot jako pająka ????”, Karolina Grabińska, dziennikarka WP, mama 7-letniej Zosi.

O filmie:

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci.

Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Reżyseria: Julio Soto Gurpide.

Gatunek: animowany.

Produkcja: 2023.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Inspektor Pająk

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun