24 listopada 2023

„Pszczelarz” z Jasonem Stathamem jest jak „John Wick” i „Strażnik Teksasu” w jednym. Najlepsze kino akcji na początek nowego roku  

„Pszczelarz” („The Beekeeper”) to film Davida Ayera, cenionego reżysera oraz scenarzysty, który stworzył takie filmy jak: „Dzień próby”, „Bogowie ulicy”, „Furia”, „Szybcy i wściekli” czy „Legion samobójców”. Jego filmy przyciągnęły do kin w Polsce już ponad 1 200 000 widzów.  

W rolę tytułowego „Pszczelarza” wciela się ikona kina akcji Jason Statham. Pszczelarz to taki John Wick i Strażnik Teksasu w jednym. W dodatku znacznie sprytniejszy i skuteczniejszy od wcześniejszych bohaterów Stathama, które pamiętamy z „Mechanika”, czy „Niezniszczalnych”. Tym razem aktor wciela się w agenta tajnej jednostki specjalnej, który porzuca emeryturę, by stanąć w obronie słabszych.

W rolach drugoplanowych zobaczymy świetnych aktorów: zdobywcę Oscara Jeremy Ironsa oraz nominowaną do nagrody Akademii, Minnie Driver. Film to produkcja Miramax, studia, które wyprodukowało takie hity jak „Kill Bill”, „Pulp Fiction”, „Buntownik z wyboru”, „Dżentelmeni”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Wszystko więc zapowiada się świetnie.

Czy „Pszczelarz” okaże się hitem? Przekonamy się już 12 stycznia.

O Filmie:

Clay wiedzie spokojne życie na prowincji, doglądając pszczół i nie rzucając się w oczy. Jednak, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, Clay nie ma wyboru. Rzuca wyzwanie potężnej organizacji przestępczej, której macki sięgają szczytów władzy. Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się, póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy.

Niestety, jego powrót do gry zaniepokoi bardzo poważnych ludzi, którzy dobrze znają jego przeszłość i gotowi są zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

Reżyseria: David Ayer („Legion samobójców”, „Furia”, „Królowie ulicy”).

Obsada: Jason Statham („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Transporter”, „Niezniszczalni”, „The Meg”, „Przekręt”, „Agentka”, „Jeden gniewny człowiek”); Jeremy Irons („Druga prawda” – OSCAR, „Misja”, „Lolita”, „Dom dusz”, „Szklana pułapka 3”, „Dom Gucci”, „Chciwość”); Minnie Driver („Buntownik z wyboru”, „W kręgu przyjaciół”, „Upiór w operze”, „Miasto nadziei”); Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”, „Czerwony świt”, „Escobar: Historia nieznana”, „Podróż na tajemniczą wyspę”).

Gatunek: akcja

Produkcja: USA 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Pszczelarz

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun