8 grudnia 2023

„Cudowny chłopak. Biały ptak” – kontynuacja kinowego przeboju sprzed sześciu lat. W obsadzie Helen Mirren i Gillian Anderson

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię, dostarczając wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Po sześciu latach doczekaliśmy się kontynuacji tej niezwykłej opowieści o potrzebie akceptacji, odwadze i miłości. 

W rolach głównych wystąpiła dwójka młodziutkich aktorów: Olivia RossOrlando Schwerdt, a obok nich wybitne aktorki: Helen Mirren i Gillian Anderson!

Film trafi do polskich kin 2 lutego 2024 roku.

Obie produkcje łączy postać drugoplanowa: Juliana, granego przez Bryce Gheisara. W pierwszej części „Cudownego chłopaka” Julian miał dziesięć lat, a teraz stawia pierwsze kroki w liceum. Nastolatek odwiedza swoją babcię (w tej roli charyzmatyczna Helen Mirren), która postanawia mu opowiedzieć o kilku najsmutniejszych miesiącach swojego dzieciństwa. Okazuje się, że babcia Juliana jako żydowskie dziecko musiała wiele miesięcy ukrywać się niemieckiej okupacji Francji. I o tym właśnie opowiada „Cudowny chłopak. Biały ptak”. 

O czym opowiada „Cudowny chłopak” z 2017 roku?

W tej produkcji również zagrali wybitni aktorzy: Julia Roberts i Owen Wilson. Głównym bohaterem opowieści jest 10-letni Auggie (Jacob Tremblay), ich syn, który urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Dziecko przez cztery lata uczyło się w domu pod okiem mamy. Jednak rodzice zdecydowali, że Auggie musi w końcu iść do zwykłej szkoły.

Mieli nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Niestety Auggie natychmiast stał się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”, z którego się śmiali i wytykali palcami. Prym w tym wiódł właśnie Julian, czyli chłopak, od którego zaczyna się opowieść „Cudownego chłopaka. Białego ptaka”.

O czym opowiada „Cudowny chłopak. Biały ptak”?’

Minęło kilka lat od wydarzeń znanych z „Cudownego chłopaka”. Julian usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie traktowanie małego Auggiego, próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni Juliana?

Reżyseria: 
Marc Forster
(„Marzyciel”, „Czekając na wyrok”, „Quantum of Solace”, „World War Z”, „Krzysiu, gdzie jesteś?”).

Obsada: 
Gillian Anderson („Z archiwum X” – serial, „The Crown” – serial, „Sex Education” – serial, „Szpieg, który mnie rzucił”, „Ostatni król Szkocji”); Helen Mirren („Królowa” – OSCAR, „Szybcy I wściekli 9”, „Podróż na sto stóp”, „RED”, „Gosford Park”, „Kaligula”, „Hitchcock”); Bryce Gheisar („Cudowny chłopak”, „Był sobie pies”, „15:17 do Paryża”); Olivia Ross („Obsesja Eve” – serial, „The Old Guard”, „Dziecko Rosemary” – serial); Orlando Schwerdt („Dzieci kukurydzy”, „Prawdziwa historia gangu Kelly’ego”).

Dystrybucja: Monolith Films.

Cudowny chłopak. Biały ptak

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun