11 grudnia 2023

Piero Ferrari, syn słynnego Enzo Ferrari, pojawił się na premierze filmu w Londynie. Co powiedział o Adamie Driverze, który zagrał jego ojca?

„Ferrari” został wybrany przez National Board of Review of Motion Pictures jako jeden z dziesięciu najlepszych filmów roku 2023. Już 29 grudnia polscy wielbiciele talentu Adama Drivera przekonają się, że rola Enzo Ferrari jest idealnie skrojona na jego miarę.

W wywiadach zapewniał o tym reżyser, Michael Mann, teraz także Piero Ferrari, syn legendarnego założyciela marki.

Driver jako Enzo to był strzał w dziesiątkę!

Michael Mann osobiście zabiegał, by Adam Driver dołączył do jego ekipy.

Od początku czułem, że Adam zrozumie Enzo Ferrariego. Zdałem sobie z tego sprawę w trakcie jednego z wieczorów, który spędziliśmy na rozmowach w hotelu Chateau Marmont w Los Angeles. Wtedy pomyślałem, że tylko on może tę rolę udźwignąć – mówił reżyser w rozmowie z „Entertainment Weekly”. 

Fot.: Piero Ferrari z reżyserem Michaelem Mannem

Z wyboru Adama Drivera do głównej roli najbardziej ucieszył się Piero Ferrari, syn włoskiego twórcy samochodowego imperium.

Pamiętam te chwile z życia naszej rodziny, o których opowiada Michael Mann. Uważam, że niezależnie, czy ten film spodoba się ludziom, czy nie, historia jest opowiedziana bardzo prawdziwie. Poza tym jestem zdania, że Driver znakomicie uchwycił to coś w moim ojcu, co sprawiało, że był zdeterminowany i skoncentrowany, by osiągnąć sukces i zawsze z optymizmem patrzeć w przyszłość – twierdził Piero Ferrari, wiceprezes firmy w rozmowie z „Los Angeles Times”.

6 grudnia Piero Ferrari wraz z żoną Rominą Gingasu pojawił się w Londynie na brytyjskiej premierze filmu o swojej rodzinie. Zapytany o wybór aktora grającego jego ojca odpowiedział reporterom: „Ten był strzał w dziesiątkę”. 

Fot.: Piero Ferrari z żoną Rominą Gingasu

Ferrari wierzy też, że dzięki najnowszej produkcji Michaela Manna wiele osób na całym świecie lepiej pozna jego nieżyjącego od lat ojca, gdy przekonają się, z jakimi trudnymi chwilami w życiu się zmagał i jak trudnych wyborów musiał dokonywać. 

Mój ojciec, który odszedł w 1988 roku, był czuły, troskliwy i zawsze się mną interesował. Często obdarowywał mnie drobnymi prezentami, żeby mnie uszczęśliwić. Był bardzo skryty, nie lubił się zwierzać nawet najbliższym i przyjaciołom. Mam wrażenie, że o wielu rzeczach nie chciał mi mówić, żeby mnie chronić – tłumaczył Ferrari junior w wywiadzie dla „Gazzetta dello Sport”.

Był bardzo szczęśliwy z moją mamą. Kiedy dołączyłem do firmy w 1965 roku, nasze relacje jeszcze się pogłębiły – dodał.

Piero Ferrari – życiorys, ciekawostki

Piero Ferrari, który dziś ma 78 lat, to drugi syn Enzo Ferrari. Piero miał przyrodniego brata Dino Ferrari, który zmagał się z chorobą genetyczną – dystrofią mięśniową Duchenne’a i odszedł w 1956 roku, mając zaledwie 24 lata. 

Piero był nieślubnym dzieckiem samochodowego potentata i Liny Lardi. Aż do połowy lat 70. nie mógł być uznany za członka rodziny Ferrari. Dopiero po śmierci żony Enza, Laury w roku 1978 roku, oficjalnie wszedł do rodziny. Podobnie jak ojciec jest z wykształcenia inżynierem. 

Fot.: Adam Driver

Obecnie pełni funkcję wiceprezesa w rodzinnej firmie i posiada 10 proc. udziałów. W grudniu 2022 roku biznesmen stworzył rodzinny fundusz, mający zabezpieczyć finansowo swoich wnuków. Równocześnie zachował dożywotnią kontrolę nad swoją częścią udziałów w Ferrari.

Piero Ferrari był do tej pory dwukrotnie żonaty. Z pierwszego związku z Florianą Nalin ma córkę Antoninę Ferrari. Z Florianą rozwiódł się w 2019 roku po blisko 50 latach małżeństwa.

Swoją drugą żonę, pochodzącą z Bukaresztu Rominę Gingasu, Piero poznał w 2016 roku – na płycie terminalu lotniczego Linate Airport w Mediolanie. Mimo sporej różnicy wieku – Romina ma 31 lat, a Piero – 78, zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Jak podaje portal romania.postsen.com, w trakcie pierwszego spotkania Romina sprzedawała Piero… samolot. Pracowała wówczas w Bombardier Business Aircraft w Monako. Co ciekawe, wybranka Ferrari ukończyła Wojskową Akademię Techniczną w Bukareszcie. 
– Romina od razu wpadła mi w oko. Po pół roku zaczęliśmy się spotykać. Po tym czasie zrozumieliśmy, że musimy być razem. To było przeznaczenie – przyznał Piero w rozmowie, na którą powołał się romania.postsen.com.

Ich ślub odbył się 24 lipca 2021 roku. W uroczystości, która odbyła się na Capri, uczestniczyli tylko najbliżsi pary. Niespodzianką dla nowożeńców był np.: wokalny występ legendarnego piosenkarza Al Bano

Jak podał portal sukces.rp.pl, Piero Ferrari w 2023 roku po raz pierwszy znalazł się w gronie 500 najbogatszych ludzi świata przygotowanej przez „Bloomberga”. Jego majątek wyceniany jest na 5,6 miliarda dolarów! Włoch zajmuje obecnie 460. miejsce. Ranking jest regularnie aktualizowany.

O FILMIE:

Bohaterem „Ferrari” jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Jest rok 1957. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów! Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna.

W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego…

Reżyseria: Michael Mann („Gorączka”, „Informator”, „Miami Vice”, „Ostatni Mohikanin”, „Zakładnik”, „Wrogowie publiczni”).

Obsada: Adam Driver („Dom Gucci”, „Paterson”, „Historia małżeńska”, „Ostatni pojedynek”, „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „Truposze nie umierają”);Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”, „Niezgodna”, „Wielkie kłamstewka”, „43 dni nadziei”, „Spadkobiercy”); Penelope Cruz („Vicky Cristina Barcelona” – OSCAR, „Ból i blask”, „Vanilla Sky”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Morderstwo w Orient Expressie”); Patrick Dempsey („Zaczarowana”, „Transformers 3”, „Chirurdzy”, „Bridget Jones 3”); i inni.

Dystrybucja w PolsceMonolith Films.

Film w kinach od 29 grudnia 2023.

Ferrari

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun