13 grudnia 2023

„Ferrari” to jeden z 10 najlepszych filmów 2023 r. według National Board of Review. Goście polskiego pokazu specjalnego byli zachwyceni!

12 grudnia w warszawskim KinoGramie odbył się pokaz specjalny filmu „Ferrari”. Historie założyciela legendarnej marki motoryzacyjnej oglądali dziennikarze, influencerzy oraz fani motoryzacji, a wśród nich., m. in: Jacek Rozenek, Kinga Burzyńska, Anna Lucińska, Katarzyna Bonda, Kaja Śródka, Patryk Mikiciuk i Szyman Ładniak.

Zaproszeni goście obsypali obraz Michaela Manna entuzjastycznymi recenzjami.

Oto kilka z nich:

Świetny casting, wspaniałe plenery, włoski design i cudowna atmosfera lat 50.  Smakowita Italia, przepiękne wnętrza, niezwykłe kostiumy, piękne samochody. I choć w „Ferrari” nie ma WŁOSKICH emocji, to jednak zjadamy ten film po łyżeczce, rozsmakowując się obrazem, muzyką, Adamem (nota bene) Driverem i wystrzałowa (sic!) Penelope Cruz. Ktoś kto kocha Włochy, musi to zobaczyć. Ktoś, kto kocha motoryzację, też musi to zobaczyć.

Agnieszka Prokopowicz, dziennikarka Twojstyl.pl.

Film absolutnie poruszający i zaskakujący, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Nie jest obraz tylko dla fanów motoryzacji. Nie opowiada tylko o sportowych emocjach. „Ferrari” pokazuje, że kobiety też są ważne w życiu mężczyzn. Polecam obejrzeć niezależnie od płci. Dobre kino.

Anna Lucińska, motoryzacyjna influencerka 2022 roku.

Najbardziej podobał mi się wątek zagrany przez Penelope Cruz i Adama Drivera, którzy w „Ferrari” wcielili się w słynne małżeństwo Laurę i Enzo. Jej rola jest pięknie zbudowana i niejednoznaczna. Adam zagrał w punkt, niczego nie przerysował. Historia zaciekawia i zostawia widza z niedosytem. Chcę wiedzieć więcej, jak dalej potoczyły się ich losy.

Kinga Burzyńska, dziennikarka TVN.

Szalone czasy motoryzacji. Zupełnie inne wyścigi niż dzisiaj. Wtedy można było ścigać się w ruchu ulicznym. To było jakieś 16 godzin za kółkiem w pełnym skupieniu kierowcy. W filmie pokazano ostatni wyścig Mille Miglia. Po roku 1957 zrezygnowano z niego ze względu na bezpieczeństwo kierowców i kibiców. Film doskonale pokazuje atmosferę lat 50.

Michał Horodeński, kierowca rajdowy i wyścigowy.

Mocno współodczuwałem emocje kierowców rajdowych pokazanych w tym filmie. Podczas seansu wyjąłem telefon, by zapisać sobie jedno zdanie, które Enzo Ferrari kieruje do swoich kierowców: „Śmiertelna pasja i tragiczna rozkosz”. Sedno!

Szymon Ładniak, kierowca wyścigowy Ferarri Challenge, 4. lokata na świecie w 2023 r.

To jest piękna, choć smutna historia o rodzinie i miłości. Nie tylko dla facetów o motoryzacji. Cudowna Penelope Cruz i wspaniały Adam Driver, choć moim zdanym fantastyczny jest też Patrick Dempsey.

Katarzyna Piątkowska, dziennikarka Viva!.

O FILMIE:

Bohaterem „Ferrari” jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Jest rok 1957. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów!

Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego…

Reżyseria: Michael Mann („Gorączka”, „Informator”, „Miami Vice”, „Ostatni Mohikanin”, „Zakładnik”, „Wrogowie publiczni”).

Obsada: Adam Driver („Dom Gucci”, „Paterson”, „Historia małżeńska”, „Ostatni pojedynek”, „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, „Truposze nie umierają”);Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”, „Niezgodna”, „Wielkie kłamstewka”, „43 dni nadziei”, „Spadkobiercy”); Penelope Cruz („Vicky Cristina Barcelona” – OSCAR, „Ból i blask”, „Vanilla Sky”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Morderstwo w Orient Expressie”); Patrick Dempsey („Zaczarowana”, „Transformers 3”, „Chirurdzy”, „Bridget Jones 3”); i inni.

Dystrybucja w PolsceMonolith Films.

Film w kinach od 29 grudnia 2023.

Ferrari

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun