11 stycznia 2024

Gwiazdy zachwycone po premierze „Pszczelarza”. Film w kinach [Mamy zdjęcia z pokazu!]

10 stycznia w warszawskim IMAX® Sadyba odbyła się uroczysty pokaz „Pszczelarza”, najnowszego dzieła reżysera Davida Ayera. W tym dynamicznym filmie akcji główną rolę zagrał uwielbiany przez widzów na całym świecie Jason Statham

Na seansie „Pszczelarza” nie zabrakło gwiazd, aktorów, dziennikarzy i celebrytów. Pojawili się, m. in.: Jarosław Kret z synem FrankiemPatricia Kazadi z bratem Williamem KazadiWiktoria GąsiewskaMateusz Damięcki z żoną Pauliną AndrzejewskąMateusz PawłowskiEmilia Dankwa i Jacek Rozenek.

Po projekcji zaproszeni goście wyszli z sali wyraźnie rozemocjonowani i pod ogromnym wrażeniem fabuły filmu i gry aktorskiej.

Jakimi wrażeniami podzielili się „na gorąco”? 

– Uważam Jasona Stathama, który wcielił się w głównego bohatera w „Pszczelarzu”, za świetnego aktora. Bardzo go lubię. A sam film to doskonała rozrywka dla wielbicieli kina akcji, do których także się zaliczam. Nie zawiodłam się! – wyznała Wiktoria Gąsiewska, którą nie tak dawno, w roli Emmy, można było zobaczyć na wielkim ekranie w filmie „Święta inaczej”. 

Natomiast Jarosław Kret tłumaczył:

– Ja też jestem fanem Jasona Stathama i lubię filmy z jego udziałem. „Pszczelarz” to bajka, ale w pozytywnym znaczeniu. Co też godne podkreślenia, w tym filmie jest kilka metafor, co pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości. „Pszczelarza” obejrzałem w towarzystwie swojego 13-letniego syna i jemu z pewnością się podobało. To naprawdę bardzo fajna rozrywka.

Wtórowała mu Emilia Dankwaktóra zyskała ogromną popularność dzięki roli w popularnym serialu „Rodzinka.pl”. 

– Przyznaję, że choć nie jestem wielką fanką filmów, w których są sceny waliki i przemocy, to „Pszczelarz” bardzo mi się podobał. Mogę go polecić innym, nie tylko tym, którzy lubią tego typu filmy. Zwłaszcza przez wzgląd na głównego bohatera, w którego wcielił się Jason Statham, i na samo zakończenie filmu. Ta produkcja trzyma w napięciu do ostatniej chwili i można się przy nim zrelaksować – przyznała.

Również i Patricia Kazadi była pod wrażeniem gry i warsztatu aktorskiego 56-letniego Brytyjczyka.

– Film oglądałam z moim bratem Williamem. W trakcie projekcji mówiłam mu na ucho, że Jason choć jest facetem przed sześćdziesiątką, to jest w tak znakomitej formie fizycznej, że tylko pozazdrościć. Jak on to robi? Ale jedno mu się udało – zmotywował mnie do ciężkiej pracy nad sobą (śmiech). Dodam jeszcze, że tacy aktorzy jak Statham, sprawiają, że warto na tego typu produkcje chodzić do kin. „Pszczelarz” to kolejna produkcja z nim, którą obejrzałam z prawdziwą przyjemnością. I serdecznie go polecam, nie tylko wielbicielom Stathama.

Tymczasem Kinga Sawczuk, gwiazda polskiego Internetu, która w sieci znana jest pod nickiem „Kompleksiara”, dodała:

– „Pszczelarz” zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wyszłam z seansu zadowolona. I choć nie jestem wielbicielką kina sensacyjnego, to ten bardzo mi się podobał. Trzymał mnie w napięciu do samego końca. A sam tytuł „Pszczelarz” sprawił, że nie wiedziałam, czego się po tej produkcji spodziewać. Intryguje i zaciekawia (…) Z pewnością to film dla ludzi o mocnych nerwach.

A o czym opowiada „Pszczelarz”, który już 12 stycznia 2024 roku trafi do polskich kin?

O FILMIE:

W „Pszczelarzu” Clay (w tej roli Jason Statham) wiedzie spokojne życie na prowincji, doglądając pszczół i nie rzucając się w oczy. W pewnym momencie, gdy na skutek internetowego oszustwa jego przyjaciółka odbiera sobie życie, mężczyzna rzuci wyzwanie potężnej organizacji przestępczej, której macki sięgają szczytów władzy. 

Co warte odnotowania, Clay w przeszłości posiadł zestaw unikalnych umiejętności, a litość nie leży w jego naturze, więc nie zatrzyma się, póki nie dotrze na sam szczyt gangsterskiej piramidy. Niestety, jego powrót do gry zaniepokoi bardzo poważnych ludzi, którzy dobrze znają jego przeszłość i gotowi są zrobić wszystko, by raz na zawsze się go pozbyć.

– „Kolejny film z Jasonem Stathamem i kolejny hit – „Pszczelarz” skazany jest na sukces. Nie może się nie udać, ponieważ ten gość gwarantuje jakość wszystkim filmom, w których występuje” – przyznał jeden z fanów aktora po obejrzeniu zwiastuna „Pszczelarza” zamieszczonego na Twitterze filmu, który zacytował portal gamesradar.com. 

Reżyseria: David Ayer („Legion samobójców”, „Furia”, „Królowie ulicy”).

Obsada: Jason Statham („Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, „Transporter”, „Niezniszczalni”, „The Meg”, „Przekręt”, „Agentka”, „Jeden gniewny człowiek”); Jeremy Irons („Druga prawda” – OSCAR, „Misja”, „Lolita”, „Dom dusz”, „Szklana pułapka 3”, „Dom Gucci”, „Chciwość”); Minnie Driver („Buntownik z wyboru”, „W kręgu przyjaciół”, „Upiór w operze”, „Miasto nadziei”); Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”, „Czerwony świt”, „Escobar: Historia nieznana”, „Podróż na tajemniczą wyspę”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Pszczelarz

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun