15 lutego 2024

Kiedy porzucony pluszowy przyjaciel okazuje się realnym koszmarem… „Urojenie” – przedstawiamy nowy plakat. Film w kinach od 15 marca

„Urojenie” (tyt. oryg. „Imaginary”) to nowy horror od studia Blumhouse, producenta hitów „Pięć koszmarnych nocy” i „Megan”.  Ten film sprawi, że inaczej spojrzysz na swoje ukochane pluszowe zabawki. 

Zobacz plakat:

Opis filmu:

Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci.

Taegen Burns as Taylor in Imaginary. Photo Credit: Parrish Lewis

Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem. Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich, dziewczynka boleśnie się kaleczy.

Wtedy Jessica postanawia interweniować, ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by teraz zrezygnować z zemsty.

Reżyseria: Jeff Wadlow („Kick-Ass 2”, “Czy boisz się ciemności?” – serial, „Prawda czy wyzwanie”).

Obsada: Betty Buckley („Split”, „Frantic”, „Zdarzenie”, „Carrie”, „Pacyfik” – serial), DeWanda Wise („Jurassic World Dominion”, „Hej, Skarbie”, „Ona się doigra”), Veronica Falcon („Wyprawa do dżungli”, „Ozark” – serial, „Daleko od odmu”).

Urojenie

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun