23 lutego 2024

„Civil War” ze światową premierą na South By Southwest Festival!

Film „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda będzie miał światową premierę na SXSW (South By Southwest Festival) w marcu tego roku! Claudette Godfrey, programerka festiwalu, stwierdziła, że „nie wyobraża sobie lepszego miejsca” na debiut „Civil War”.

Będzie to powrót Garlanda na SXSW od premiery jego reżyserskiego debiutu, thrillera science-fiction „Ex Machina” z 2015 roku.

„Civil War” w kinach od 12 kwietnia.

„Civil War” Alexa Garlanda to wspaniały, zapadający w pamięć i mocny film, niepodobny do niczego, co będzie można zobaczyć w tym roku w kinie. To całkowicie wciągające doświadczenie, które umiejętnie łączy wielkie widowisko z intymnym zrozumieniem osobistych przeżyć bohaterów ożywionych przez gwiazdorską obsadę – powiedziała Godfrey. 

Kiedy ukazały się napisy końcowe filmu, wszyscy spojrzeliśmy na siebie w lekkim szoku, wiedząc doskonale, że Alex i A24 stworzyli kolejne arcydzieło. Nie możemy się doczekać, aż świat odkryje to wizjonerskie dzieło i nie możemy sobie wyobrazić lepszego miejsca do tego niż SXSW – dodała.

„Civil War” wyprodukowało studio A24 i jest to najdroższa (70 mln dolarów) do tej pory produkcja tego kultowego amerykańskiego studia. 

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń. 

W obsadzie filmu oprócz Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się: Cailee Spaeny („Priscilla”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”), Jesse Plemons („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”) i Nick Offerman („Devs”, „The Last of Us”).

Nominowany do Oscara Alex Garland to jeden z najciekawszych wizjonerskich reżyserów współczesnego kina. Oprócz takich filmów jak „Ex Machina”, „Anihilacja” czy „Men”, jest również twórcą serialu s.f. „Devs” i autorem scenariusza „28 dni później” w reżyserii Danny’ego Boyle’a.

Garland jest również pisarzem. Jego pierwsza powieść „The Beach” („Niebiańska plaża”) szybko zyskała status kultowej i została zekranizowana przez Danny’ego Boyle’a z Leonardo DiCaprio w roli głównej. 

„Civil War” to kolejna po „Ex Machina” i „Men” współpraca Garlanda ze studiem A24.

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films.

Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu. Premiera kinowa „Civil War” będzie miała miejsce już 12 kwietnia, równo z premierą w USA.