14 marca 2024

„Urojenie” już od piątku w kinach! Lubisz się bać? Przedstawiamy nowe zdjęcia i pierwsze recenzje

„Urojenie” (tyt. oryg. „Imaginary”) to nowy horror od studia Blumhouse, producenta takich hitów jak „Pięć koszmarnych nocy” i „Megan”.  Ten film sprawi, że inaczej spojrzysz na swoje ukochane pluszowe zabawki. Przedstawiamy kilka recenzji krytyków tydzień po światowej premierze „Urojenia”.

„Najnowszy ­w katalogu Blumhouse niezawodnie przerażających horrorów, których fani oczekują skoków adrenaliny i zabawnych zwrotów akcji” – Jeannette Catsoulis, New York Times.

„Żartobliwy film, który z pewnością będzie hitem na nocnych imprezach” – Kristy Puchko, Marchable.

„Silna energia Lyncha” – Howard Waldstein, CBR.

„Mocny styl i przerażająca atmosfera (..) wysokiej jakości horror” – Jim Schembri, jimschembri.com.

W kinach od 15 marca.

Opis filmu:

Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem.

Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich, dziewczynka boleśnie się kaleczy. Wtedy Jessica postanawia interweniować, ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by teraz zrezygnować z zemsty.

Reżyseria: Jeff Wadlow („Kick-Ass 2”, “Czy boisz się ciemności?” – serial, „Prawda czy wyzwanie”).

Obsada: Betty Buckley („Split”, „Frantic”, „Zdarzenie”, „Carrie”, „Pacyfik” – serial), DeWanda Wise („Jurassic World Dominion”, „Hej, Skarbie”, „Ona się doigra”), Veronica Falcon („Wyprawa do dżungli”, „Ozark” – serial, „Daleko od domu”).

Gatunek: horror.

Produkcja: USA 2024.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Urojenie

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun