18 marca 2024

Rewelacyjne recenzje „Civil War” po premierze na SXSW!

Podczas festiwalu SXSW odbyła się światowa premiera filmu Alexa Garlanda „Civil War”. Z publicznością festiwalu spotkał się reżyser filmu oraz aktorzy: Kirsten Dunst, Cailee Spaeny i Wagner Moura. Pierwsze recenzje są rewelacyjne!

 • Wirtuozerski! / Variety
 • Prawdziwe arcydzieło! Przerażający jak diabli! / Scott Mantz
 • Nie mogę powstrzymać szalonego bicia serca! / Brian Sudfield – filmfragmentspodcast
 • Perfekcyjny! / Perri Nemiroff – Collider
 • Dunst sprawia, że jej bohaterka jest niezwykle fascynującą postacią. / The Hollywood Reporter
 • Technicznie oszałamiający, potężna dawka emocji! / The Texas Observer
 • Nie jestem w stanie nic napisać, bo w uszach wciąż mi dzwoni, a serce bije jak oszalałe! / Cinema Joe
 • Arcydzieło reżyserii, aktorstwa, warstwy dźwiękowej i scenariusza. / the_movie_bear
 • Alex Garland odważnie wykorzystuje wojnę jako tło, aby za pośrednictwem głównych bohaterów głośno i wyraźnie wybrzmiało pro-dziennikarskie przesłanie. / A Geek Community
 • Po mistrzowsku napisany, szokujący scenariusz Garlanda równoważy spokojna i wyważona reżyseria.  / Austin Chronicle
 • Niezwykle wciągający dramat wojenny, w którym bardziej chodzi o ludzi niż o politykę. / Polygon

Film w kinach już od 12 kwietnia! Polscy widzowie, podobnie jak widzowie na całym świecie, będą mogli doświadczyć filmu również w sieci kin IMAX®! Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films. Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

„Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu oprócz Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

„Civil War” wyprodukowało studio A24 i jest to najdroższa (70 mln dolarów) do tej pory produkcja tego kultowego amerykańskiego studia.

Civil War

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun