11 kwietnia 2024

Ciekawostki z życia Simony Tabasco z „Niepokalanej”. Co wiemy o aktorce, która urodziła się w Neapolu?

Ma 29 lat, 168 cm wzrostu, waży 57 kilogramów, a na stałe mieszka w Rzymie. Simona Tabasco („Niepokalana”) ogromną popularność zyskała dzięki roli Lucii Greco w drugim sezonie serialowego hitu „Biały Lotos”, dzięki której została nominowana do Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Teraz będzie miała kolejną okazję, by skraść serca widzów.

Od 10 maja do polskich kin wchodzi bowiem „Niepokalana” (tyt. oryg. „Immaculate”). W horrorze o cudzie, który przeradza się w koszmar, wciela się w jedną z głównych bohaterek.

W związku z tym mamy dla Was niespodziankę. Poniżej przygotowaliśmy kilka ciekawostek, które wielbiciele i fani gwiazdy „Niepokalanej” powinni znać.

Uprzedzamy jednak lojalnie, że Tabasco nie należy do artystek, które chwalą się swoim życiem prywatnym. Raczej chroni je jak lwica przed wścibskimi dziennikarzami, fotoreporterami i wszechobecnymi fanami.

Jednak coś niecoś udało nam się ustalić…

Po pierwsze – rodzina

Simona Tabasco przyszła na świat 5 kwietnia 1994 roku w Neapolu.

To nie tylko moje rodzinne miasto, ale również miejsce, które mnie ukształtowało. Pewnie na zawsze zostanie w moim sercu, bo bardzo wiele mu zawdzięczam. Cały czas za nim tęsknię – przyznała w rozmowie z „The Guardian”.

Tabasco jest zodiakalnym Baranem.

Jej ojciec – jako grafik – zajmuje się projektami w branży reklamowej. Matka natomiast pracuje w biurze ubezpieczeniowym jako księgowa.

Aktorka ma brata bliźniaka – Marco Tabasco, który próbuje zrobić karierę w muzyce. Świetnie śpiewa i gra na gitarze.

Po drugie – szkoła filmowa i początki kariery

Gwiazda „Niepokalanej” od zawsze była niesłychanie zaradna i wiedziała czego w życiu chce. Już jako nastolatka pracowała w sklepie z dżinsami.

Równolegle uczęszczała do Centro Sperimentale di Cinematografia, prestiżowej włoskiej szkoły filmowej w Rzymie, której ostatecznie nigdy nie ukończyła.

Dlaczego?

Otóż, została skreślona z listy studentów z powodu nagminnie powtarzających się i nieusprawiedliwionych nieobecności na zajęciach.

Simona jednak specjalnie się tym nie przejęła. Wierzyła, że i tak zrobi karierę. I miała rację!

W 2014 roku dołączyła do obsady komedii włoskiej dla nastolatków, zatytułowanej „Fuoriclasse”, w której wcieliła się w rolę Aidy Merlissi. A już następny rok okazał się dla niej przełomowy.

Otrzymała kilka nagród i zebrała bardzo pozytywne recenzje krytyków filmowych za główną rolę w filmie „Perez.” w reżyserii Eduardo de Angelis.

Na planie zdjęciowym jestem zupełnie inną osobą niż w życiu prywatnym. Lubię grać postacie, które tak bardzo się ode mnie różnią – dodała w rozmowie z „The Guardian”.

Kolejne propozycje posypały się już lawinowo.

Dynamicznie też rozwijała się jej kariera w modelingu. Tabasco była nawet nominowana w kategorii „Premio L’Oreal Paris per il cinema” na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2015 roku.  

Pojawiła się też w teledyskach, m. in.: do „Rose viola” Ghemon, czy „Scusate se non piango” Daniele Silvestri.

Po trzecie – życie prywatne

To nie jest żadna tajemnica, że Simona Tabasco nie należy do osób wylewnych i specjalnie otwartych. W wywiadach unika jak ognia odpowiedzi na pytania o życie prywatne.

Nie jest też bohaterką skandali, unika zakrapianych imprez branżowych, rozbieranych sesji w prestiżowych magazynach i nie biegają za nią paparazzi, bo nie daje im żadnego powodu, by ją śledzili. Nie wiadomo nawet, z kim się spotykała w przeszłości ani z kim jest aktualnie.

Ale znane są pewne przecieki.

Według niektórych plotkarskich źródeł we Włoszech, kilka lat temu Simona była związana z Alberto Boubakarem Malanchino.

Choć sama aktorka tych rewelacji nigdy nie potwierdziła, to równocześnie nigdy ich nie zdementowała. 

Fot. Instagram (like the sauce @simonatabasco)

Po czwarte – media społecznościowe, majątek

Chociaż jest skryta i bardzo tajemnicza, to jej profil na Instagramie śledzi aż pół miliona Internautów!

Na czym polega jego fenomen?

Pewne jest to, że brak tam kontrowersyjnych treści, ale też prowadzony jest z pomysłem i z artystycznym zacięciem. Najwyraźniej swoim smakiem i ciekawymi treściami przyciąga uwagę,

Dodajmy też, że gwiazda „Niepokalanej” w marcu 2023 roku znalazła się na liście 30 najbardziej wpływowych osób w Europie w wieku poniżej trzydziestki według magazynu „Forbes”. Co ciekawe, aktualnie jej majątek szacowany jest na ok. 2,14 miliona dolarów.

Teraz Simona Tabasco czeka na swój kolejny filmowy sukces. A „Niepokalana” z nią w jednej z głównych ról zadebiutuje w polskich kinach już 10 maja.

Zapraszamy!

O FILMIE:

W „Niepokalanej” młoda i pełna wiary zakonnica Cecilia, trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Miejsce jest wręcz niepokojąco piękne, a księża i zakonnice nienaturalnie życzliwi.

Cecilia od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie.

Cecilia ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się jakaś przerażająca tajemnica.

Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

W „Niepokalanej” zobaczymy, m. in.: Sydney Sweeney („To nie tylko Ty” oraz seriali – „Euforia” i „Biały Lotos”), Alvaro Morte („Dom z papieru” – serial, „Koło czasu” – serial, „Walizka), Simona Tabasco („Biały Lotos” –serial, „Lunapark” – serial”) i Bernadetta Porcaroli („18 prezentów”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Amanda”).

Horror psychologiczny wyreżyserował Michael Mohan („Kiedy nikt nie patrzy”, „Dobra partia”).

Natomiast autorem scenariusza do „Niepokalanej” jest Andrew Lobel.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Niepokalana

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun