17 kwietnia 2024

„Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda na pierwszym miejscu w box office!

Ponad 40 tysięcy widzów obejrzało „Civil War” w reżyserii Alexa Garlanda, w weekend otwarcia (12-14.04) w polskich kinach! Tym samym film uplasował się na szczycie polskiego weekendowego box office’u. Jest to najlepsze otwarcie filmu Alexa Garlanda w polskich kinach. 

„Civil War” miało również najlepsze otwarcie w amerykańskim boxoffice. Film zarobił szacunkowe 25,7 mln dolarów, co jest najwyższym weekendem otwarcia w historii dla filmu ze studia A24. 

Film na całym świecie zbiera świetne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów (Certified FRESH Rotten Tomatoes).

Poniżej najciekawsze opinie:

„Civil War” to mocny, prowokujący do myślenia film przerywany intensywnymi momentami przemocy i grozy, który powinieneś zobaczyć na jak największym ekranie – Forbes.

„Civil War” ma porywające momenty, niesamowity występ Kirsten Dunst i zapierające dech w piersiach tempo – Vogue.

Zdjęcia Roba Hardy’ego i montaż Jake’a Robertsa są doskonałe. Garland nakręcił genialny film. Wolałbym, żeby tego nie zrobił – Washington City Paper.

„Civil War” można oglądać w ponad 240 kinach w całej Polsce, w tym w wersji IMAX® i 4DX.

O FILMIE:

„Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie. 

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem.

W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona fotoreporterka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

W obsadzie filmu obok Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się też – Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films.

Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

Civil War

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun