24 kwietnia 2024

„Mój syn Ezra” to pełna serca i humoru opowieść o sile ojcowskiej miłości. W kinach od 21 czerwca

Gwiazdorska obsada: Bobby Cannavale, Robert De Niro, Rose Byrne, Whoopi Goldberg, Rainn Wilson i Vera Farmiga. W komediodramacie „Mój syn Ezra” zobaczymy dwukrotnego laureata Oscara Roberta De Niro. Obok niego dwukrotny laureat Emmy, Bobby Cannavale.

W postać syna wciela się debiutujący na dużym ekranie William A. Fitzgerald. Do tego fantastyczne Whoopi Goldberg i Rose Byrne. 

Po co synowi więź z ojcem? Jak radzić sobie z opieką nad dzieckiem po rozwodzie? Czy neuroróżnorodność oznacza bycie gorszym?  Zobacz jak na te pytania odpowiada „Mój syn Ezra”. Film zachwycił już widzów na Festiwalu w Toronto. Od 21 czerwca będzie podbijał polskie kina!

Oto kilka pierwszych recenzji z Rottentomatoes:

Ciepły, mądry, przemyślany. Wciągająca, zabawna i serdeczna podróż, którą warto odbyć razem z bohaterami. Bobby Cannavale daje jeden z najlepszych występów w swojej karierze. William Fitzgerald, występujący w roli syna w spektrum autyzmu, jest absolutnym objawieniem”.

Przemyślany, pełen emocji film o ewoluującej relacji między ojcem i synem, o radzeniu sobie z odmiennością. Poruszające kreacje Bobby’ego Cannavale’a i Roberta DeNiro”.

Ten film jest szczery, ponieważ w opowiedzenie tej historii włożono odpowiednią ilość miłości i uczucia”.

O czym opowiada film? 

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Mieszka z ojcem, wciąż próbuje przebić się w świecie komedii, ma za sobą nieudane małżeństwo i autystycznego syna o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej,

Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że „inność” Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

Reżyseria: Tony Goldwyn („Dexter” – serial, „Skandal” – serial).

Obsada: 

Bobby Cannavale („Ant-Man”, „Blue Jasmine”, „Parker”, „Irlandczyk”, „Homecoming” – serial, „Mr. Robot” – serial, „Vinyl” – serial, „Agentka”), Robert De Niro („Ojciec Chrzestny 2 – OSCAR”, „Wściekły byk” – OSCAR, „Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Przylądek strachu”, „Przebudzenia”, „Poznaj mojego tatę”, „Poradnik pozytywnego myślenia”), Rose Byrne („Agentka”, „Naznaczony”, „Druhny”, „Sąsiedzi”, „Platoniczna przyjaźń” – serial), Whoopi Goldberg („Kolor purpury”, „Uwierz w ducha” – OSCAR, „Zakonnica w przebraniu”, „Wyścig szczurów”, „Głębia oceanu”, „Bagdad Cafe”), Vera Farmiga („W chmurach”, „Infiltracja”, „Zakonnica”, „Obecność”, „Safe House”, „Kod nieśmiertelności”, „Kandydat”), Rainn Wilson („The Office” – serial, „Juno”, „Transformers: Zemsta upadłych”, „Sahara”).

Gatunek: komediodramat

Produkcja: USA 2024

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mój syn Ezra

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun