27 maja 2024

Dwie nowości „Puchatek. Krew i miód 2” i „Strangers” na Maratonach Horrorów. Sprawdź, czy groza dotrze do Twojego miasta

W dniach 31 maja – 1 czerwca w 115. kinach: w sieciach Helios, Cinema City i Multikino oraz w wielu innych kinach w całej Polsce odbędą się Maratony Horrorów. Premierowo pokazany zostanie slasher „Puchatek. Krew i miód 2”, kontynuacja tytułu, który w ubiegłym roku podbił serca fanów kina grozy. Drugą nowością jest film „Strangers” z Madelaine Petsch, gwiazdą serialu „Riverdale”. To jedyna możliwość by zobaczyć ten obraz na dużym ekranie. Przegląd będzie też okazją do nadrobienia dwóch niedawnych premier: „Urojenia” i „Niepokalanej” ze zjawiskową Sydney Sweeney.

O czym opowiada „Puchatek. Krew i miód 2”

Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem.

Ukryty w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wciąż pała rządzą zemsty. Wraz z nowymi, przerażającymi kompanami chce zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Dla niego krew jest słodka jak miód.

Reżyseria: Rhys Frake-Waterfield („Puchatek: Krew i miód”)

Obsada:

Scott Chambers („Uciszyć zło”, „Patryk”, „Niewinny”)

Ryan Oliva („Świat w ogniu”, „Przebudzenie dusz”, „Duma i uprzedzenie, i zombie”)

Simon Callow („Cztery wesela i pogrzeb”, „Wiedźmin” – serial, „Zakochany Szekspir”)

Tallulah Evans („Whiet Lines” – serial, „Zło czai się w lesie”, „Syn Rambow”)

O czym opowiada „Strangers”

Zakochani Maya i Ryan w trakcie beztroskiej podróży przez Stany, trafiają do małej miejscowości ukrytej gdzieś w głębi lasu. Gdy wieczorem chcą ruszyć w dalszą drogę, okazuje się, że ich samochód uległ awarii. Czekając na naprawę muszą przenocować w domu położnym na odludziu. Pukanie do drzwi, które rozlegnie się późną nocą, będzie początkiem ich koszmaru.

Terroryzowani przez trójkę zamaskowanych nieznajomych, Maya i Ryan muszą walczyć o życie nie mogąc liczyć na pomoc żadnego z mieszkańców. Dlaczego zostali zaatakowani? Jaką tajemnicę skrywa ta mroczna miejscowość? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, przede wszystkim muszą przeżyć do świtu.

Reżyseria: Renny Harlin („Na krawędzi”, „Szklana pułapka 2”, „Wyspa piratów”, „Egzorcysta: Początek”)

Obsada: 
Madelaine Petsch („Riverdale” – serial, „Po omacku”, „Czy to przeznaczenie”) 
Froy Gutierrez („Hokus Pokus 2”, „Inicjacja”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak” serial) 
Gabriel Basso („Nocny agent” – serial, „Super 8”, „Królowie lata”, „Elegia dla bidoków”, „Amerykański zapaśnik”)

O czym opowiada „Niepokalana”

Młoda i pełna wiary zakonnica Cecilia, trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Miejsce jest wręcz niepokojąco piękne, a księża i zakonnice nienaturalnie życzliwi. Cecilia od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie.

Cecilia ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się jakaś przerażająca tajemnica. Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

Reżyseria: Michael Mohan („Kiedy nikt nie patrzy”, „Dobra partia”)

Obsada:

Sydney Sweeney („Euforia” – serial, „Biały Lotos” – serial, „Tylko nie ty”, „Pewnego razu w Hollywood”, „Opowieści podręcznej” – serial, 

„Reality”, „Ostre przedmioty” – serial)

Simona Tabasco („Biały Lotos” – serial, „Lunapark” – serial)

Alvaro Morte („Dom z papieru” – serial, „Koło czasu” – serial, „Walizka”)

O czym opowiada „Urojenie”

Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem.

Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich dziewczynka boleśnie się kaleczy, Jessica postanawia interweniować. Ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by dziś zrezygnować z zemsty.

Reżyseria: Jeff Wadlow („Kick-Ass 2”, “Czy boisz się ciemności?” – serial, „Prawda czy wyzwanie”)

Obsada:

Betty Buckley („Split”, „Frantic”, „Zdarzenie”, „Carrie”, „Pacyfik” – serial)

DeWanda Wise („Jurassic World Dominion”, „Hej, Skarbie”, „Ona się doigra”)

Veronica Falcon („Wyprawa do dżungli”, „Ozark” – serial, „Daleko od odmu”,

„Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”)

***

Dystrybucja wszystkich filmów w Polsce: Monolith Films.

Puchatek: Krew i miód 2

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun