29 maja 2024

To będzie największa westernowa premiera roku! Plakaty z postaciami z „Horyzont. Rozdział 1″. Gwiazdorska obsada. Zapraszamy do kin

„Horyzont. Rozdział 1″ zobaczymy w Polsce i na całym świecie 28 czerwca. Co ciekawe, w przygotowaniu są jeszcze trzy kolejne filmy z tej serii. Największą gwiazdą produkcji jest oczywiście sam Kevin Costner, który nie dość, że gra główną rolę, to jeszcze razem z Jonem Bairdem napisał scenariusz i postanowił go wyreżyserować i współprodukować.

Widzów, którzy uważnie śledzą karierę Costnera, nie dziwi fakt, że artysta włożył własne pieniądze, by wspomóc tę gigantyczną produkcję. Jak podaje „The Hollywood Reporter” aktor zabiegał, by zrealizować „Horyzont” od ponad 30 lat. W końcu sam zainwestował w film 20. milionów dolarów, zaciągając pożyczkę pod zastaw swojego domu w Santa Barbara.

Costner po ponad dwudziestu latach powrócił z „Horyzont. Rozdział 1” do reżyserii. W scenariuszu ponownie odwiedził Amerykę z czasów wojny secesyjnej, w której rozegrał się jego debiut reżyserski „Tańczący z wilkami”. Film w latach 90. był absolutnym hitem i zdobył aż siedem Oscarów, w tym za najlepszy film i dla najlepszego reżysera.

W ostatnich sześciu latach kariera Costnera była skoncentrowana wokół westernowego serialu „Yellowstone” za który również dostał nagrodę Złoty Glob dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym.  Wydaje się więc, że Kevin Costner jest skazany na westernowy sukces. Tym razem postawił wszystko na jedną kartę, bo dla „Horyzont. Rozdział 1” musiał zrezygnować z grania w najnowszym sezonie „Yellowstone”, który na platformy trafi na jesieni.

Do „Horyzont. Rozdział 1” zaangażował gwiazdorską obsadą, w tym Siennę Miller, Jenę Malone, Sama Worthington i Jamiego Campbell Bowera i wielu innych wspaniałych docenianych aktorów.

O filmie: 

Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi.

W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.

Reżyseria: Kevin Costner („Tańczący z wilkami” – OSCAR, „Bezprawie”).

Obsada:  Kevin Costner („Tańczący z wilkami”, „Doskonały świat”, „Bodyguard”, „JFK”, „Wodny świat”, „List w butelce”, „Robin Hood: Książę złodziei”, „Yellowstone” – serial); Sienna Miller („Ugotowany”, „Na cały głos” – serial, „High-Rise”, „Foxcatcher”, „Snajper”, „G.I. Joe: Czas Kobry”, „Gwiezdny pył”); Sam Worthington („Avatar: Istota wody”, „Przełęcz ocalenia”, „Starcie tytanów”, „Salto”, „Terminator: Ocalenie”, „Chata”, „Everest”, „Człowiek na krawędzi”); Giovanni Ribisi („Szeregowiec Ryan”, „Avatar”, „Ted”, „Dotyk przeznaczenia”, „Niebo”, „The Offer” – serial, „Wrogowie publiczni”, „Selma”); Jena Malone („Igrzyska śmierci”, „Kontakt”, „Wszystko za życie”, „Donnie Darko”,  „Duma i uprzedzenie”); Jamie Bower (“Stranger Things”, “Harry Potter i insignia śmierci”).

Gatunek: western.

Produkcja: USA 2024.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Horyzont. Rozdział 1

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun