21 czerwca 2024

„Mój syn Ezra” to idealny film na Dzień Ojca! Jakim tatą jest odtwórca głównej roli, Bobby Cannavale?

W „Mój syn Ezra” Bobby Cannavale gra Maxa, a partneruje mu Rose Byrne. Filmowi rodzice dzielą się opieką nad 11-letnim synem Ezrą, co bywa o tyle trudne, że są w trakcie separacji. Jak Max sprawdza się w roli ojca – widzowie zobaczą w kinie już od 21 czerwca. A my piszemy, jakim tatą dla trójki swoich synów jest Bobby Cannavale.

Co ciekawe, prywatnie Cannavale i Byrne też są parą ­- od 12 lat. Poznali się w 2012 roku na planie filmu „Annie” i na koncie mają już dziewięć wspólnych produkcji. Chociaż nigdy nie wzięli ślubu, mówią do siebie – „mężu”, „żono” i wychowują razem dwóch chłopców. 

Aktor jest jednak ojcem… trzech synów. Jego pierworodny, Jake (z pierwszego małżeństwa), ma blisko 30 lat. Natomiast z obecną partnerką Bobby ma dwoje dzieci. Chłopcy urodzili się w odstępie zaledwie dwudziestu miesięcy. Pierwszy syn Rocco przyszedł na świat w 2016 roku, drugi, Rafa w 2017 roku. Jak aktor radzi sobie z ich wychowaniem? Co mówi publicznie o swoim ojcostwie?

To ciągłe zmaganie się z rywalizacją i rozwiązywaniem konfliktów – mówi w wywiadzie dla „The View”. –  Jedno z dzieci ja zabieram na spacer, a drugie moja partnerka na rozmowę do pokoju, aby spróbować rozwiązać konflikty. Po prostu staramy się być po tej samej stronie, a potem o tym rozmawiać, jak prawdopodobnie większość zwyczajnych rodziców.

Aktor przyznaje, że tacierzyństwo na nowo zdefiniowało życiowe priorytety.

­­– Jak masz dzieci, które rosną na twoich czach, to czujesz, że nie chcesz spędzać już czasu osobno – deklaruje w „Vanity Fair”.

O FILMIE:

Życie aspirującego komika Maxa Bernala (Bobby Cannavale) to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną Jenną (Rose Byrne) drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra (William Fitzgerald), którego kocha nad życie. 

Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że inność Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. 

Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

Obsada: Bobby Cannavale („Ant-Man”, „Blue Jasmine”, „Parker”, „Irlandczyk”, „Homecoming” – serial, „Mr. Robot” – serial, „Vinyl” – serial, „Agentka”), William Fitzgerald, Robert De Niro („Ojciec Chrzestny 2 – OSCAR”, „Wściekły byk” – OSCAR, „Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Przylądek strachu”, „Przebudzenia”, „Poznaj mojego tatę”, „Poradnik pozytywnego myślenia”), Rose Byrne („Agentka”, „Naznaczony”, „Druhny”, „Sąsiedzi”, „Platoniczna przyjaźń” – serial), Whoopi Goldberg („Kolor purpury”, „Uwierz w ducha” – OSCAR, „Zakonnica w przebraniu”, „Wyścig szczurów”, „Głębia oceanu”, „Bagdad Cafe”), Vera Farmiga („W chmurach”, „Infiltracja”, „Zakonnica”, „Obecność”, „Safe House”, „Kod nieśmiertelności”, „Kandydat”), Rainn Wilson („The Office” – serial, „Juno”, „Transformers: Zemsta upadłych”, „Sahara”).

„Mój syn Ezra” wyreżyserował Tony Goldwyn („Dexter” – serial, „Skandal” – serial).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mój syn Ezra

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun