27 czerwca 2024

Metamorfoza roztańczonej gospodyni domowej z „Physical” w odpowiedzialną Jenny w „Mój syn Ezra”. Ciekawostki o Rose Byrne. To mogło wam umknąć

21 czerwca do polskich kin trafił „Mój syn Ezra” w reżyserii Tony’ego Goldwyna. W tej mądrej, wzruszającej i pełnej humoru historii o bezwarunkowej miłości Rose Byrne wciela się w Jenny, matkę 11-letniego Ezry. – To piękny i poruszający film. Za każdym razem, gdy go oglądałam, towarzyszyły mi silne emocje. Mam nadzieję, że widzowie też je poczują i docenią. „Mój syn Ezra” to naprawdę wyjątkowa produkcja – przyznała aktorka w rozmowie dla movieweb.com.

W serialu Apple TV Plus „Phisical” Rose gra rozczarowaną gospodynię domową, zmagającą się z wewnętrznymi demonami i potrzebą zbudowania czegoś dla siebie poza rolą żony i matki. W „Mój syn Ezra” zmaga się z wychowaniem niesfornego chłopca i podziałem opieki nad nim z jego ojcem. A jak jest w życiu prywatnym Rose? Gwiazda wydaje się osobą spełnioną.

Niewiele osób wie, że od 12 lat jest partnerką Bobby’ego Cannavale, który w „Mój syn Ezra” wciela się w Maxa Bernala, ojca tytułowego Ezry. Poznali się w 2012 roku na planie filmu „Annie” i co ciekawe na koncie mają już ponad sześć wspólnych produkcji. Chociaż nigdy nie wzięli ślubu, mówią do siebie – „mężu”, „żono”.

– Nie znoszę innych określeń. Łatwiej jest powiedzieć mąż lub żona. Chłopak czy dziewczyna brzmią zbyt niedojrzale, a partner albo partnerka jałowo – powiedział Cannavale w rozmowie z serwisem Vulture.

Mają dwoje dzieci. Ich pierwszy syn Rocco urodził się w 2016 roku, drugi Rafa – w 2017 roku.

Rose Byrne jest Australijką, a przyszła na świat w rodzinie o irlandzkich i szkockich korzeniach. Była najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Już jako dziecko marzyła o karierze aktorskiej. Jako ośmiolatka uczęszczała na warsztaty przy Australian Theatre for Young People.  W wieku 15 lat trafiła na plan australijsko-brytyjskiej komedii „Dallas Doll”. I to był dla niej przełom, który utwierdził ją w przekonaniu, czym chciałaby się w życiu zajmować.

W 1999 roku zagrała w filmie „Partnerska rozgrywka” u boku Heatha Ledgera. Rok później za kreację w „Bogini roku 1967″ otrzymała Puchar Volpiego dla najlepszej aktorki na 57. MFF w Wenecji. Wówczas upewniła się, że czas najwyższy przenieść się do Los Angeles. I tak zrobiła.

W 2002 roku Rose Byrne niewielką rolą w drugiej części „Gwiezdne Wojny – Atak klonów” George’a Lucasa zwróciła na siebie uwagę publiczności i krytyków.  W 2006 roku zagrała w oscarowym filmie kostiumowym Sofii Coppoli „Maria Antonina”, a w latach 2007-2010 wystąpiła we wszystkich 59. odcinkach serialu „Układy”.

Jednak ogromną popularność przyniosły jej trzy imprezowe produkcje, w których pokazała się jako aktorka doskonale sprawdzająca się w komediowym repertuarze – „Druhny” z 2011 roku, za którą otrzymała „Złoty Popcorn”, nagrodę MTV, a także „Sąsiedzi” (2014) i „Sąsiedzi 2” (2016). Natomiast pod koniec czerwca do polskich kin trafi „Mój syn Ezra”, w którym Rose Byrne wcieli się w matkę, ale już nie tak rozrywkową.

– Ta rola to było trudne wyzwanie. Sporo mnie kosztowała, ale naprawdę jestem zadowolona z efektu. Cieszę się, że w ogóle mi ją zaproponowano. A przy okazji spędziłam trochę czasu z Bobbym (Cannavale – przyp. red.), a to dla mnie coś absolutnie bezcennego –powiedziałą aktorka w rozmowie z portalem thenerdsofcolor.org.

O FILMIE:

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną Jenną (Rose Byrne) drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie.

Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić.

Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie.

Wierzy, że inność Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata.

Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

W filmie „Mój syn Ezra” zobaczymy, m. in.: Bobby Cannavale („Ant-Man”, „Blue Jasmine”, „Parker”, „Irlandczyk”, „Homecoming” – serial, „Mr. Robot” – serial, „Vinyl” – serial, „Agentka”), Robert De Niro („Ojciec Chrzestny 2 – OSCAR”, „Wściekły byk” – OSCAR, „Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Przylądek strachu”, „Przebudzenia”, „Poznaj mojego tatę”, „Poradnik pozytywnego myślenia”), Rose Byrne („Agentka”, „Naznaczony”, „Druhny”, „Sąsiedzi”, „Platoniczna przyjaźń” – serial), Whoopi Goldberg („Kolor purpury”, „Uwierz w ducha” – OSCAR, „Zakonnica w przebraniu”, „Wyścig szczurów”, „Głębia oceanu”, „Bagdad Cafe”), Vera Farmiga („W chmurach”, „Infiltracja”, „Zakonnica”, „Obecność”, „Safe House”, „Kod nieśmiertelności”, „Kandydat”), Rainn Wilson („The Office” – serial, „Juno”, „Transformers: Zemsta upadłych”, „Sahara”).

„Mój syn Ezra”, który wyreżyserował Tony Goldwyn („Dexter” – serial, „Skandal” – serial).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mój syn Ezra

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun