3 lipca 2024

Padł ostatni klaps na planie komedii „Dalej jazda” z Opanią, Rożniatowską, Sokołowską, Zborowskim i Wieniawą. Zobacz pierwsze filmowe fotosy!

Właśnie zakończyły się zdjęcia do wielopokoleniowej komedii rodzinnej „Dalej jazda” w reżyserii Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty m.in. pięciu części „Listów do M.”, „Znachora” oraz „Dawida i Elfów”. Na ekranie zobaczymy, m. in.: Mariana Opanię, Małgorzatę Rożniatowską, Mariusza Drężka, Julię Wieniawę, Bartłomieja Firleta, Anitę Sokołowską i Wiktora Zborowskiego.

Film będzie miał swoją premierę w pierwszym kwartale 2025 roku.

Aktorzy przyznają zgodnie, że udział w tym filmie sprawił im wielką przyjemność, a decyzję o przyjęciu roli przyjęli natychmiast po zapoznaniu się ze scenariuszem. 

Bardzo dużo czytam, więc jestem w stanie docenić dobry tekst, a ten taki jest – wyznał Marian Opania, który w „Dalej jazda!” gra nestora rodu, Józefa Gugulaka. W jego żonę wciela się Małgorzata Rożniatowska, która mówi wprost: – Z Marianem gra nam się super!

Rożniatowska zwraca też uwagę, że w kinie mało jest ról dla aktorek w jej wieku. Tu dodatkowym walorem jest fakt, że to film o dojrzałej miłości, co nieczęsto poruszane jest w kinie. – Moja Elżbieta jest wciąż zakochana w swoim mężu, niczym nastolatka

Reżyser przyznaje, że praca z takim teamem aktorskim to przede wszystkim zaszczyt. – Dzięki temu scenariuszowi mogłem zaprosić do współpracy najlepsze duety aktorskie swojego pokolenia. To są artyści, z którymi zawsze chciałem pracować. Klasa i profesjonalizm przede wszystkim – podsumowuje Kuczewski.

Opis filmu

„Dalej Jazda” to pełna humoru i wzruszeń historia rodziny nieprzewidywalnej jak tornado, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy pełen wigoru Józek (Marian Opania) i urocza Elżbieta (Małgorzata Rożniatowska) postanawiają ruszyć w kolejną wspólną podróż przez Polskę…

A jak podróż to tylko ulubionym autem z młodości. Właśnie nadarza się ku temu okazja, bo w komisie syna (Mariusz Drężek) pojawiła się idealna Nyska. Podróży jednak sprzeciwia się syn z synową (Anita Sokołowska), więc seniorom nie pozostaje nic innego jak ukraść samochód. Szalony plan dziadków wspiera wnuczka (Julia Wieniawa) i złośliwy sąsiad (Wiktor Zborowski).

Wreszcie Józek i Elżbieta jadą na swoich zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają jakby mieli po 20 lat. Gdy bohaterowie dojadą celu, zrozumieją, że to miejsce w świecie, które zajmują, jest tym właściwym. Nikt nie przewidział, że szalona i daleka wyprawa dziadków może zbliżyć całą rodzinę. 

Produkcja: Dreamlake sp. z o.o.

Dystrybucja: Monolith Films.

DALEJ JAZDA

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun