10 lipca 2024

Dominika Kluźniak świętowała 44. urodziny. Co wiemy o aktorce, która w 2022 roku brawurowo zagrała w „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza?

10 lipca Dominika Kluźniak świętowała 44. urodziny. Aktorka, która przyszła na świat we Wrocławiu, ma na swoim koncie nieco ponad 40 ról filmowych i serialowych, a także ok. 50 dubbingowych. Ostatnio wielbiciele jej talentu mieli okazję podziwiać ją w „Bejbis”.

To komedia o tym, jak sympatyczni bohaterowie nie radzą sobie z rzeczywistością (…) Ta komedia to też tragedia, ale ze szczęśliwym zakończeniem. To film o tym, jak trudno być rodzicem, szczególnie w Polsce, gdzie nie istnieje instytucjonalna pomoc. Natomiast relacje pokoleniowe są już tak rozluźnione, że nie ma co liczyć na wsparcie osób bliskich. W gruncie rzeczy to też historia o wielu z nas, którzy żyjemy tu i teraz – przyznał w rozmowie z nami reżyser filmu, Andrzej Saramonowicz.

W „Bejbis” Dominika Kluźniak wcieliła się w Malinowską, przyjaciółkę Ady (Marta Żmuda Trzebiatowska).

Co jeszcze wiemy o Dominice Kluźniak?

Ciekawostki

Aktorka, która zyskała popularność, dzięki rolom, m. in. w: „M jak miłość”, „BrzydUli”, „Tylko mnie kochaj”, czy w „Jak pozbyć się cellulitu”, w 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Dominika Kluźniak w 2013 roku wystąpiła w kampanii reklamowej „Albo oszczędzamy naprawdę, albo nam się wydaje” ING Banku Śląskiego, natomiast dwa lata później została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Od ponad 14 lat jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie.

Niespełna dwa lata temu aktorka postanowiła spróbować swoich sił w zupełnie innym zawodzie – została… coachem! Nie kryje, że zawodowo to była jedna z najbardziej trafnych decyzji, które podjęła.

Jako coach niczego swoim klientom nie sugeruję. Tylko poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, zadania, rozmowę, towarzysząc drugiej osobie, ukierunkowuję ją w taki sposób, by działała zgodnie ze swoimi wewnętrznymi potrzebami, których wcześniej nie spełniała (…) W tej chwili te dwie profesje (coaching i aktorstwo – przyp. red.) staram się prowadzić równolegle – wzbogaca obie warstwy mojego życia zawodowego (…) Kiedy wychodzi ktoś z gabinetu, a oczy mu się błyszczą – nie da się porównać z niczym, zaś ostateczny efekt bardziej wynika z mojego działania niż bywa to w teatrze. W aktorstwie ocieram się o wiele złożonych procesów zespołowych, nie na wszystko mam wpływ. Dużo jest sytuacji kompromisowych, przymusowych, z których ostatecznie wynika indywidualny odbiór mojej gry, na przykład w recenzjach. Sprawa staje się publiczna, choć nie na wszystko mam wpływ. Natomiast wszystko to, co się dzieje w gabinecie zostaje między mną a klientami – opowiedziała w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Ale to nie jedyna aktywność, której w ostatnich latach się podjęła.

W 2019 roku Kluźniak zadebiutowała jako pisarka. Spod jej pióra wyszła wzruszająca powieść zatytułowana „Miejsca”. – To było spełnienie mojego wielkiego, jeszcze dziecięcego marzenia, bo wychowałam się wśród książek – stwierdziła w trakcie rozmowy, kórą możemy przeczytać na kobieta.rp.pl.

Prywatność

Aktorka ma dwie córki i jest szczęśliwą mężatką. Przez 12 lat jej partnerem życiowym był aktor, Bartosz Głogowski, z którym doczekała się córki. Ten związek przeszedł jednak do historii. Ich miłość nie przetrwała.

Przez lata miałam wypisane „ofiara” na czole. A ja wcale się nią nie czułam. Nie czułam się niczemu winna – tłumaczyła Kluźniak w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

W ten sposób odniosła się do plotek dotyczących zdrady, której dopuścił się przed laty jej były ukochany.

W 2017 roku uśmiechnęło się do niej szczęście – Dominika Kluźniak wyszła za mąż za Karola Pochecia, z którym także ma córkę.

W 2022 roku aktorka dołączyła do obsady najnowszej komedii Andrzeja Saramonowicza.

O czym jest „Bejbis”?

Głównymi bohaterami „Bejbis” są Ada (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Mikołaj (Grzegorz Małecki). To para z 17-letnim stażem, która porywy młodości ma już za sobą. Razem wychowują 15-letnią córkę Melę (Barbara Papis), która ostro daje im się we znaki. Wydaje się, że nic ich już nie może zaskoczyć. Zapominają, jak życie bardzo potrafi być nieprzewidywalne.

W „Bejbis” jednorazowa chwila zapomnienia Ady i Mikołaja kończy się wpadką. Ich codzienność znowu zaczyna się kręcić się wokół nieprzespanych nocy, brudnych pieluch i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt. Choć kochają synka, to ich małżeństwo zawiśnie na włosku, a miłość zostanie poddana próbie.

W rolach głównych w „Bejbis” zobaczyliśmy też: Ewę Telegę, Adama Hutyra, Joannę Kurowską, Bronisława Wrocławskiego, Krzysztofa Gosztyłę, Annę Iberszer i debiutującego na wielkim ekranie Damiana Ukeje.

Dystrybutorem „Bejbis” był Monolith Films.

„Bejbis” do obejrzenia na Platformie Cineman:

https://cineman.pl/film/vod.2903-bejbis