5 lutego 2025

„Naznaczeni” mają aż 74 proc. pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes! Film w reżyserii Nicka Cassavetesa trafi do kin już 14 lutego 

Mimo iż do polskiej, walentynkowej premiery kinowej „Naznaczonych” pozostało nieco ponad tydzień, to nie sposób nie zauważyć, że produkcja na podstawie powieści Jay Crownover budzi spore zainteresowanie wśród internautów. Na opiniotwórczym rottentomatoes.com ma 74 proc. pozytywnych komentarzy – to naprawdę wynik, który może budzić szacunek!

Poniżej zebraliśmy najciekawsze rekomendacje dotyczące „Naznaczonych”. Na co zwrócili uwagę internauci?

Oto one:

To film dla tych, którzy mieli okazję przeczytać wersję książkową. Teraz będą mieli okazję porównać film z powieścią i ocenić, co oferuje film wyreżyserowany przez Nicka Cassavetesa. Warto się o tym przekonać i wyrobić własne zdanie” – napisała Dennis Harvey, Variety.

To pełen stereotypów dramat o romansie złego chłopca i grzecznej dziewczynki, jest przeznaczony głównie dla fanów serii „After”. Oni z pewnością tym filmem będą zachwyceni. Pozostali mogą się na niego wybrać z ciekawości” – zauważyła Carla Hay, Culture Mix.

A oprócz nich wypowiedzieli się użytkownicy, którzy nie są związani ze światem mediów.

Jestem fanką książki, na podstawie której powstał film i jej autorki. Dla mnie powieść i jej adaptacja są absolutnie fantastyczne! Nie mogę się już doczekać kontynuacji tej historii, która powstanie na 100 procent. Uwielbiałam Rule i Shaw. Dodam, że film jest równie rewelacyjny do oglądania w kinie, jak i w zaciszu domowym (…) Najbardziej podoba mi się chemia między głównymi bohaterami – to największy walor tej historii. Uwielbiałam też drugoplanowe postacie i ich wzajemne relacje, romanse, etc. Dla mnie to zdecydowanie 10 na 10!” – napisała Melissa P.

Chase Stokes to bohater, który przyciągnie do kin niejedną wrażliwą dziewczynę, która jest singielką. Taką, która marzy o wielkiej miłości, a jej ideałem są bad boye (…) Mam tylko nadzieję, że uda się zekranizować kolejne powieści Jay” – stwierdziła Rachel S.

Po przeczytaniu książki trzymałam kciuki, żeby film był równie dobry jak ona. I nie rozczarowałam się, bo tak rzeczywiście jest (…) Film naprawdę nie zawodzi – jest do obejrzenia nawet dla tych, którzy niespecjalnie przepadają, np. za serią „After”! Uwielbiam obsadę i uważam, że wykonali świetną robotę. Zdecydowanie polecam ten film” – zauważyła Tazsha P.

To był film, na który czekałam z niecierpliwością od kilku miesięcy. Odliczałam dni, aż będę mogła go wreszcie zobaczyć. I co? Jestem zachwycona, naprawdę! Nie zawiodłam się. Wszystko w tej produkcji jest dla mnie na plus – fabuła, obsada, gra aktorska, akcja (…) Wszystko jest niesamowite! Mam nadzieję, że pojawi się w serwisie streamingowym, żebym mogła go obejrzeć jeszcze raz” – przyznała Andrea.

Najlepsza ekranizacja książki, jaką widziałem od wielu, wielu lat. Ciekawa propozycja dla tych, którzy nie mają pojęcia o powieści Jay Crownover. Naprawdę, można pójść na film bez znajomości tej książki. Chemia pomiędzy obsadą to największy atut tej ekranizacji. Obiecuję pójść do kina na ten film jeszcze raz” – podsumował Alexus.

Przypomnijmy na koniec, że film „Naznaczeni” będzie można obejrzeć w kinach od 14 lutego 2025 roku.

O FILMIE:

Shaw Landon kocha Rule’a Archera, odkąd przed laty zobaczyła go po raz pierwszy. Jednak zbuntowany artysta, spec od tatuażu traktuje porządną studentkę medycyny jak koleżankę, szukając uniesień w ramionach kolejnych dziewczyn na jedną noc. Nie dostrzega, że to właśnie Shaw jako jedyna tak naprawdę go rozumie i docenia jako mężczyznę.

Wszystko zmienia się jednak po pewnej szalonej, imprezowej nocy, gdy Shaw postanawia wreszcie zawalczyć o uczucia Rule’a. Teraz nic już nie może być takie jak przedtem. Ale czy miłość pary, którą dzieli tak wiele, ma przyszłość? Szczególnie, że rodzice Shaw zrobią wszystko, by wyrwać ją z ramion nieodpowiedniego ich zdaniem chłopaka, a Rule zbyt łatwo ulega czekającym na każdym kroku pokusom.

Reżyseria: Nick Cassavetes („Pamiętnik”, „John Q.”, „Inna kobieta”, „Bez mojej zgody”).

Obsada: Chase Stokes („Stranger Things” – serial, „The First: Misja na Marsa” – serial, „Outer Banks” – serial), Natalie Alyn Lind („Smętarz dla zwierzaków: początki”, „Sugar” – serial, „Gotham” – serial, „Opowiedz mi bajkę” – serial), Alexander Ludwig („Wikingowie” – serial, „Bad Boys: Ride or Die”, „Ocalony”, „Igrzyska śmierci”, „Przymierze”, „Midway”), Sydney Taylor, Ella Balinska („Aniołki Charliego”, „Uciekaj, kochanie”, „Na sygnale” – serial, „Resident Evil: Remedium” – serial).

Gatunek: dramat/romans.

Produkcja: USA, 2024.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Naznaczeni

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun