13 czerwca 2024

Aktorka warta grzechu. Czy rola w „Wieczorze kawalerskim” zaskoczy fanów Joanny Opozdy?

Miała tylko zatańczyć, zarobić potrzebne jej pieniądze i szybko o wszystkim zapomnieć. Dla Kingi, bohaterki, którą w filmie gra Joanna Opozda, pewien wieczór kawalerski wymyka się spod kontroli. Bo kiedy na imprezę wpada nieproszony gość, wieczór zmienia w noc kompletnie nieprzewidywalnych wydarzeń.

Joanna Opozda ma na koncie role w kilkudziesięciu filmach i serialach. Już wkrótce zobaczymy ją w najbardziej imprezowym filmie tego lata.

„Wieczór kawalerski” do kin trafi już 5 lipca.

„Wieczór kawalerski” to komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Joanna Opozda, Mateusz Banasiuk, Rafał Zawierucha, Magdalena Perlińska, Magdalena Popławska, Paulina Gałązka i Jan Wieczorkowski zapowiadają doskonałą zabawę w klimacie komediowo-kryminalnym.

W rolach epizodycznych zagrali również popularni influencerzy: modelka Karolina Pisarek i współzałożyciel Fame MMA Wojciech Gola.

Moja bohaterka Kinga przypomina trochę Maeve z „Sex Education”. Jest buntowniczką, nie uznaje kompromisów i ma fajny, wyrazisty styl. Spodobała mi się już na etapie scenariusza – mówi Joanna Opozda.

Dziewczyna jest konkretna, potrafi stawiać granice. Dlatego, kiedy Mario (Mateusz Banasiuk) proponuje jej udział w imprezie organizowanej dla swojego przyjaciela i wyjaśnia powód zaproszenia, Kinga bez wahania odmawia. Nie wszystko jest na sprzedaż. Niestety, dziewczyna nie ma łatwego życia. Jej matka jest alkoholiczką, więc opieka nad młodszą siostrą spoczywa na jej barkach i to ona musi utrzymać całą rodzinę.

Kiedy więc z powodu niewyparzonego języka Kinga traci kolejną pracę, jest załamana. Przypomina sobie o propozycji Maria i chcąc nie chcąc, przyjmuje ofertę. W końcu ma to być tylko taniec…

Aktorka na potrzeby roli brała lekcje z instruktorem. Celem było wyćwiczenie bardziej naturalnych i spontanicznych ruchów, z większą świadomością swojego ciała. Fundamenty były jednak solidne, bo przed 8 laty Opozda brała udział w „Tańcu z gwiazdami”. Jednak układu, który wykonuje w filmie, z pewnością nie pokazałaby na parkiecie popularnego show…

O czym opowiada film?

Mario (Mateusz Banasiuk) i Janek (Rafał Zawierucha) postanawiają zorganizować epicki wieczór kawalerski dla swojego przyjaciela. Idea jest prosta. „Co stanie się w Vegas, zostaje w Vegas”. Do dyspozycji ma być wszystko, co normalnie rozbiłoby każde narzeczeństwo, i to w ilościach bez limitu. Kobiety warte grzechu (Joanna Opozda, Magdalena Perlińska), używki o mocy tsunami i inne atrakcje wyjęte żywcem z Hollywood. Jednak, gdy na imprezę wbija gangster (Jan Wieczorkowski) z obstawą, perfekcyjnie zaplanowany wieczór zaczyna zmierzać ku katastrofie. Trzej przyjaciele będą musieli kierować się nie tylko zamiłowaniem do zakazanych substancji, ale też instynktem przetrwania. Istnieje bowiem realna obawa, że do wesela się nie zagoi… 

Reżyseria: Szymon Gonera („Dziewczyna influencera”, „Superheroes”).

Obsada: Mateusz Banasiuk („Czerwone maki”, „Furioza”, „Płynące wieżowce”, „7 uczuć”, „Wszystko, co kocham”, „Dziewczyna influencera”), Joanna Opozda („Planeta singli”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Pech to nie grzech”, „Wygrać marzenia”, „Brigitte Bardot cudowna”), Jan Wieczorkowski („Czas honoru” – serial, „Dywizjon 303”, „Plan lekcji”, „Szamanka”, „U Pana Boga za piecem”, „To ja, złodziej”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu w Hollywood”, „Miłość na pierwszą stronę”, „Bogowie”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Mistrz”, „Niewidzialna wojna”), Magdalena Perlińska („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Dziewczyna influencera”, „Bartkowiak”, „Wygrać marzenia”), Magdalena Popławska („Atak paniki”, „Prime Time”, „Brokat” – serial, „Osiecka” – serial, „Czarna owca”, „Podatek od miłości”, „Jestem mordercą”), Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Sami swoi. Początek”, „Kamienie na szaniec”, „Powidoki”, „Furioza”, „Juliusz”, „Fuks 2”, „Klangor – serial).

Gatunek: komedia.

Produkcja: Polska 2024.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Wieczór kawalerski

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun