20 czerwca 2024

Jan Wieczorkowski jako czarny charakter w „Wieczorze kawalerskim”. Aktor zdradza, czy zaprosiłby na film nastoletniego syna. W kinach od 5 lipca

Już wkrótce do kin trafi „Wieczór kawalerski” w reżyserii Szymona Gonery. To komedia i film gangsterski w jednym. Całość utrzymana w konwencji pastiszu. Zapowiada się nieźle!

– Historia, którą opowiadamy, to mieszanka humoru z „Kac Vegas” z przewrotnością legendarnego „Pulp Fiction”. Zacznie się miło i niewinnie. Ale do czasu. Główni bohaterowie, którzy spotkają się na wieczorze kawalerskim, nagle wpadną w sidła groźnych gangsterów. Od tej chwili życie każdego bohatera zawiśnie na włosku – zapewnia Szymon Gonera, reżyser i autor scenariusza. 

W szefa gangsterów wciela się Jan Wieczorkowski

– W „Wieczorze kawalerskim” ma miejsce wiele bardzo śmiesznych, ale i drastycznych scen. Tych ostatnich sprawcą jest mój bohater, czyli Wolf – mówi nam aktor.

To najbardziej charakterystyczna postać w „Wieczorze kawalerskim”. Nie tylko ze względu na profesję, którą się para, ale przede wszystkim ze względu na szokujący wygląd!

Tatuaż na modłę lat 90.

– Mój bohater ma nie tylko wyjątkowe nazwisko, ale i oryginalny element w wyglądzie, który zdecydowanie wyróżnia go z tłumu. Ma wytatuowanego wilka na twarzy i szyi. Zdecydował się na ten tatuaż jeszcze w latach 90. Wówczas był żołnierzem mafii i chodził w dresie. Dziś ma na sobie najdroższe garnitury. Jest nie tylko dobrze ubrany, ale elokwentny i wykształcony – wyjaśnia Jan Wieczorkowski. 

Ten wzór wykonano na modłę lat 90. Dziś takich tatuaży już się nie robi. 

– Nie chciałbym wchodzić w szczegóły charakteryzacji, ale z pewnością ten wzór zrobi na widzach wrażenie, bo nie da się go nie zauważyć. Dodajmy do tego, że Wolf jest też wielkim amatorem broni. Ma w domu prawdziwy arsenał. To wszystko sprawia, że trzeba się go bać i czuć przed nim respekt – ujawnia aktor. 

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, którą o Wolfie trzeba wiedzieć.

Wielka miłość gangstera

Bohater, w którego wciela się Jan Wieczorkowski, ma też drugą wielką namiętność. Jest dozgonnym wielbicielem X Muzy. 

– Ma fioła na tym punkcie. Dzięki temu widz też będzie miał okazję zobaczyć mnóstwo nawiązań, skojarzeń i cytatów filmowych. Jeśli ktoś kocha kino, to doskonale się w tej konwencji odnajdzie i będzie miał z tego tytułu sporo zabawy – dodaje Wieczorkowski. 

Dla aktora rola Wolfa w „Wieczorze kawalerskim” to przede wszystkim ogromne wyzwanie. Dlaczego?

– Ci, którzy śledzą moją dotychczasową karierę pewnie zauważyli, że do tej pory nie dane mi było zagrać kogoś naprawdę złego. Uważam, że to wina mojej dość subtelnej urody (śmiech). A tu taka niespodzianka. Może jednak mam w sobie jakiś mrok, który zauważył Szymon Gonera i dlatego obsadził mnie w roli Wolfa? – pyta ze śmiechem Wieczorkowski. 

Dla kogo jest „Wieczór kawalerski”?

Bohater, w którego wciela się Jan Wieczorkowski jest zły, ale ma w sobie sporo finezji i pasował do ich koncepcji czarnej komedii/ filmu gangsterskiego. Aktor ma nadzieję, że jego nową filmową kreację doceni jego… 15-letni syn.

– Chciałbym, żeby obejrzał „Wieczór kawalerski”. Zależy mi bardzo, żeby mój syn także interesował się filmami i chodził do kina. A „Wieczór kawalerski” jest dla niego. To produkcja, którą mogą obejrzeć nie tylko nastolatkowie, ale również osoby po sześćdziesiątce. Mój ojciec ma 78 lat i jestem przekonany, że wybierze się na ten film i będzie się na nim dobrze bawił – dodaje aktor.

O FILMIE:

Mario (Mateusz Banasiuk) i Świadek (Rafał Zawierucha) postanawiają zorganizować epicki wieczór kawalerski dla swojego przyjaciela. Idea jest prosta. „Co się stanie w Vegas, zostaje w Vegas”. Do dyspozycji ma być wszystko, co normalnie rozbiłoby każde narzeczeństwo, i to w ilościach bez limitu. Kobiety warte grzechu (Joanna Opozda, Magdalena Perlińska), używki o mocy tsunami i inne atrakcje wyjęte żywcem z Hollywood.

Jednak, gdy na imprezę wbija gangster z obstawą, perfekcyjnie zaplanowany wieczór zamienia się w jazdę po bandzie. Trzej przyjaciele będą musieli kierować się nie tylko zamiłowaniem do zakazanych substancji, ale też instynktem przetrwania. Istnieje bowiem realna obawa, że do wesela się nie zagoi…

W filmie „Wieczór kawalerski” wystąpili: Joanna OpozdaJan WieczorkowskiKinga JasikSylwia GliwaMagda PopławskaMarcel SabatMagda Perlińska i Arkadiusz Smoleński.
Scenariusz i reżyseria: Szymon Gonera.
Producent: Radosław Jarecki.
Executive producer: Anita Dąbrowska.
Autor zdjęć: Kamil Szewczyk.
Film w kinach od 5 lipca 2024 r.Dystrybucja: Monolith Films.

Wieczór kawalerski

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun