8 czerwca 2026

„Drive” to dopiero początek. „Jej piekło” – nowy film Nocolasa Windinga Refna to najbardziej hipnotyczny horror roku. W kinach od 24 lipca. Zobacz zwiastun

„Jej piekło” to jedna z największych sensacji tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wizjonerski horror i thriller psychologiczny w jednym zachwycił krytyków swoją odważną estetyką, magnetyczną atmosferą i niezwykłą siłą oddziaływania. Po dziesięciu latach od swojego ostatniego pełnometrażowego filmu Nicolas Winding Refn wraca z dziełem, które po raz kolejny potwierdza jego status jednego z najbardziej oryginalnych autorów współczesnego kina. „Jej piekło” to mroczna,futurystyczna opowieść o strachu, pożądaniu, samotności i desperackiej walce o ocalenie tych, których kochamy.

Refn po raz kolejny tworzy kino totalne: odważne, bezkompromisowe i oszałamiające wizualnie. „Jej piekło” zachwyca dopracowaną do perfekcji stroną wizualną, neonową estetyką i atmosferą nieustannego zagrożenia, która przywodzi na myśl najlepsze dzieła reżysera, jednocześnie otwierając zupełnie nowy rozdział w jego twórczości.

Dla samego Refna idea „twórczego zmartwychwstania” nie jest jedynie metaforą powrotu do kina. – Ten film zaczął się od tego, że umarłem i wróciłem do życia – mówi bez ogródek reżyser.

Po doświadczeniu zagrożenia życia spowodowanego przeciekiem w sercu potrzeba tworzenia nabrała dla niego zupełnie nowego znaczenia – stała się czymś pilnym i nieuniknionym. – Kiedy wróciłem z leczenia, zacząłem przyglądać się wielu rzeczom w swoim życiu. Chciałem znaleźć sposób, by wyrazić to nowe, intensywne pragnienie życia. Z tej perspektywy inaczej zacząłem też myśleć o kreatywności i samym procesie tworzenia – dodaje.

W rolach głównych występują jedni z najbardziej ekscytujących aktorów młodego pokolenia: Charles Melton („Riverdale”, „Studio”, „Małpa”), Sophie Thatcher („Heretic”, „Towarzysz”, „Boogeyman”) oraz Kristine Froseth („Łowczynie”, „Asystentka”, „Apostoł”). Towarzyszy im Diego Calva, znany z nominowanego do Oscara® „Babilonu”.

Krytycy już teraz wskazują „Jej piekło” jako jeden z najbardziej elektryzujących tytułów roku. Piszą: „Film, który urzeka swym mrocznym pięknem” (Chase Hutchinson, „The Wrap”); „Wciąga w wir hipnotycznej ekstrawagancji” (Peter Bradshaw,” The Guardian)”.

„Jej piekło” to nie tylko horror. To fascynująca podróż do świata, w którym największym zagrożeniem nie są potwory czające się we mgle, lecz demony ukryte głęboko w ludzkiej naturze.

O FILMIE:

Kiedy futurystyczną metropolię spowija tajemnicza mgła, na wolność wydostaje się śmiercionośna i nieuchwytna istota, z której ręki giną młode kobiety. W tym czasie amerykański żołnierz wyrusza w pełną grozy odyseję, by ocalić swoją córkę z Piekła.

Na swojej drodze spotyka młodą kobietę zmagającą się z własnymi demonami, która próbuje odnaleźć zaginionego ojca.

Reżyseria: Nicolas Winding Refn („Drive”, „Tylko Bóg wybacza”, „Neon Demon”)

Obsada: Charles Melton („Riverdale” – serial, „Studio” – serial, „Małpa”, „Wielkie kłamstewka” – serial), Sophie Thatcher („Heretic”, „Towarzysz”, „Boogeyman”, „Egzorcysta” – serial), Kristine Froseth („Łowczynie” – serial, „Apostoł”, „Asystentka”, „Desert Road”), Diego Calva („Babilon”, „Nocny recepcjonista” – serial, „Tajemnica rzeki” – serial).

Tytuł oryginalny: Her private hell.

Gatunek: horror/ thriller psychologiczny.

Produkcja: USA 2026.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.